Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox sagem nie dziala internet po przeinstalowaniu system

bingoo 27 Wrz 2009 09:57 3417 4
  • #1 27 Wrz 2009 09:57
    bingoo
    Poziom 16  

Witam tak jak w temacie mam problem z livebox-em TP a chodzi o to, do livebox mam podłączone trzy komputery jeden przez USB drugi rj45 a trzeci wi-fi wszystko działało dobrze dopóki na jednym komputerze tym głównym podłączonym przez USB nie przeinstalowałem systemu. Na nowym systemie zainstalowałem program do livebox-a i od tej pory nie mam internetu na żadnym komputerze nawet po wpisaniu dobrego loginu i hasła. I teraz moje pytanie co zrobić żeby to z powrotem działało jedno co zauważyłem to to że wcześniej podczas dodawania dwóch komputerów przy instalacji lb w programie zaznaczałem żeby dodać komputer a teraz wziąłem ze lb nie jest jeszcze skonfigurowany i instalacja pierwszego komputera.
    Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

0 4
  • #2 27 Wrz 2009 10:34
    modliszka
    Poziom 15  

Wejdź do panelu administracyjnego LB poprzez ikonkę Konfiguracja lub przez przeglądarkę, domyślnie 192.168.1.1 i hasło i login - admin i sprawdź czy masz poprawnie wpisane hasło i login w zakładce dostęp do internetu, możliwe również że w trakcie instalacji LB na kompie niepoprawnie wpisałeś jedno z nich, jeśli jest połączony z netem to dioda @ świeci cały czas, jeśli natomiast ma tylko synchronizację a nie ma połączenia z netem to @ mruga wolno (błędne parametry połączenia), jeśli szybko to znaczy że brak synchro. Jeśli szybko mruga a na innym modemie jest ok to padł LB, jest to rzadki ale spotykany przypadek takiego zachowania LB i wtedy trzeba go wymienić niestety, ale ja obstawiam niepoprawnie wpisane hasło lub login.

0
  • #3 27 Wrz 2009 10:43
    bingoo
    Poziom 16  

Nie jednokrotnie sprawdzałem hasło i login i tu powinno być dobrze. faktycznie dioda mruga cały czas i jest to raczej wolne mruganie.
    Dodam jeszcze ze gdy wpisałem błędnie hasło to wyskoczył komunikat blednę hasło a gdy jest poprawnie wpisane to łączy się z lb tak z dwie minuty a później wyskakuje komunikat ze za długi czas łączenia.

0
  • #4 27 Wrz 2009 13:00
    ViP3R
    Poziom 20  

bingoo napisał:
    wyskakuje komunikat ze za długi czas łączenia.

W takim przypadku masz najzwyklejszy błąd 721 (na LB wyświetla się po angielsku timeout connection). Odłącz modem od linii telefonicznej na jakies 25 min. Jeśli po ponownym podłączeniu nadal będzie to samo to dzwoń na 800102102 ponieważ jest problem po stronie operatora.

0
  • #5 08 Sty 2010 17:17
    bingoo
    Poziom 16  

Rozwiązałem problem a chodziło o to ze hasło które dostałem przez użytkowników było złe i gdy dodzwoniłem się do informacji pomogli mi zmienić hasło i problem się rozwiązał.

0
  Szukaj w 5mln produktów