Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reanult Master 2.5 dci 120KM 2006rok 2 istotne problemy.

radyjator 27 Sep 2009 10:21 7043 3
    radyjator
    Level 19  
    Witam. Robię Mastera jak w temacie. Trafił on do mnie bezpośrednio z francji. Początkowo nie wchodził na obroty ale miał tyle błędów że wszedł w tryb awaryjny. Po skasowaniu pozostał jedynie czyjnik ciśnienia doładowania gdy chciałem go wyciągnąć w celu odczytania numeru okazało sie za francuz odciął kostkę od tego czujnika i kable powtykał na krótko. Zrobione było to napewno źle bo kontrolka nie gasła. (czujnik na 4 piny razem z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego). Czy ktoś może przerabiał temat, ma schemat lub takie auto i mógł by mi pomóc?

Drugim problemem jest iż auto w 2007 roku miało załozone tacho z przebiegiem prawie 500 000(wg danych z serwisu) plus najechane do dziś daje ponad 700 000. Przebieg w liczniku został wyłączony. Jakim sposobem mogę wrócić do standardowego rozwiązania z przebiegiem w desce bez tachografu? Zaznaczam iż auto jest do 3,5t. wiec prawnie nie ma problemu.

Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! [Błażej]
  • Helpful post
    genek1000
    Level 35  
    Zeby wrócić do opcji przebiegu w desce są dwa wyjścia.
    A/ wymiana tablicy i uch na nową nie porzypisaną.
    B/ znalezienie machera który wyczyści tablicę i uch
    Czujnik powinien mieć oznaczenia 1,2,3 i4. I tak:
    1 do brązowe złącze ECU pin B4
    2 do -''- -'' -'' pin H3
    3 do -''- -''- -''- pin B2
    4 do -''- -''- -''- pin B3
    To było dla silnika G9U750 i G9U754
    A dla G9U726 jest
    1 do brązowe złącze ECU pin D4
    2 -''- -'' -'' -''-pin G2
    3 -''- -'' - -''- -''-pin G4
    4 -''- -''- -''- -''- pin K2
    radyjator
    Level 19  
    Witaj! Dzięki za pomoc! UCH znalazłem moduł koło bezpieczników. Jak w citroenie BSI.. Pozdrawiam
    holler
    Level 1  
    Schemat wtyczki czujnika ciśnienia doładowania do Renault Master, Nissan Interstar, bez EGR i przepływomierza:

wtyczka 4 pin (oznaczone cyframi)
    nr. 1 masa
    nr. 2 ? (temperatura)
    Nr. 3 napięcie (5v)
    nr. 4 ? (temperatura)

I tak, nr 1 ma kolor szary, numer 3 ma kolor zielony, w przypadku 2 i 4 są różne wariacje, ale jeżeli 1 i 3 są prawidłowo podłączone to złe podłączenie 2 i 4 spowoduje wyświetlenie błędu na tablicy rozdzielczej. Wtedy zamieniamy 2 i 4 miejscami.
    W tych modelach wtyczki, po krótkim czasie, są bardzo sfatygowane i często dochodzi na niekompletnych połączeń na kablach (notabene bardzo cieńkich) co powoduje spadek mocy auta. Warto zastosować wtyczke z innych modeli z grubszymi kablami.

Do napisania powyższego skłoniła mnie wizyta w warsztacie w trakcie której samm musiałem dojść, przy pomocy strony www firmy bosch, jak podłączyć powyższe kabelki do wtyczki po zerwaniu niniejszych przez mechanika.

Mam nadzieję że się przyda innym użytkownikom! Podkreślam, silnik 2.5 dci BEZ EGR I PRZEPŁYWOMIERZA!!!! Jedynie czujnik ciśnienia doładowania na rurze od intercoolera; nr. części - czujnika 8 200 194 432