Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pi 3450 - wysoka temp. i wyłączanie

27 Wrz 2009 12:26 2941 2
  • Poziom 10  
    Witam, drodzy użytkownicy :)
    Mam problem z Laptop AMILO pi3450 i prosiłbym was o rady i pomoc.
    Notebook się wyłącza po pewnym czasie pracy, problem tkwi w tym że grzeje się mocno, wygląda to tak że gdy sie go włączy zimnego to wszystko pięknie działa przez jakieś 30minut i nagle "pyk" i wszystko staje,czarno na ekranie jakby nagle elektrownia prąd wyłączyła i ktoś wyjął baterie, czym częściej po takim wyłączeniu się go włącza tym szybciej sie wyłącza - już nawet po 1minucie(bo jest gorący). Z początku myślałem ze jak go wyczyszczę to problem minie, był zakurzony wiec go wyczyściłem i nadal te same objawy są. Dodam że pasta na układach (GPU, CPU i Chipset) jest poprawnie nałożona, radiator jest jedną stałą częścią i jest przyczepiony do GPU, CPU i Chipsetu. Zauważyłem że gdy radiator sie mocno grzeje (w dotyku jest gorący) to wentylatorek nadal stoi, rozpoczyna pracę dopiero gdy jest już bardzo gorący radiator a notebook na granicy wyłączenia. Nie mam pomysłu co mam zrobić i co wymienić, pomyślałem że w ostateczności mógłbym wymienić procka na słabszy aby sie tak nie grzał, ale nie wiem jaki by pasował (jaka magistrala i zegar).
    Proszę o jakieś rady co mam zrobić aby laptop działał prawidłowo.

podaje konfigurację:
    Grafika NV 9300
    Procesor Core2Duo P7350 3MB/1066
    Ram DDR2 3GB 667
    DYSK SATA WD250GB
  • Poziom 26  
    Zaktualizuj bios do najnowszego. Pewnie masz wersję poniżej 1.09
  • Poziom 10  
    No racja, miałem wersje 1.06C teraz wgrałem 1,09C, dziwne ale jak narazie sie nie wyłączył i pracuje ok.
    Czy to możliwe że to bios był przyczyną? Jeżeli tak to czemu?