Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A500D-10J VHP - ciągły sygnał dźwiękowy

Awaret 27 Sep 2009 15:51 3298 2
    Awaret
    Level 1  
    Witam, drodzy użytkownicy.
    Mam problem z Toshiba Satellite A500D-10J VHP i prosiłbym was o pomoc.
    Kupiłem laptopa 2 tygodnie temu, nie instalowałem na nim niczego poza programem antywirusowym. Podczas pracy pojawił się ciągły sygnał dźwiękowy(ciągle trwa). Laptop się zawiesił, nic nie mogłem zrobić, nie mogłem go zrestartować ani wyłączyć. Wczoraj odłączyłem zasilanie i czekałem, aż baterie się wyładują. Dzisiaj problem się powtórzył. Co powinienem zrobić ?
    Lesz123
    Level 15  
    W podobnym przypadku nie czekaj na całk. rozładowanie baterii. Wyjmij ją, potem wyłącz zasilacz z sieci 230 V.
    Problem się powtórzył , tzn. komp. pracował jakiś czas - tak mam to rozumieć ??
    Jakiego programu używałeś gdy to się stało? Jaki system ? Napisz odp. Byc może jakiś problem od strony oprogramowania to powoduje.

Jeżeli natomiast to sprzęt, to ze względu na gwarancję postaje serwis.
    remiqeu

Level 20  
    Witaj

Na początek jeśli nie masz plomb na spodzie pod klapką do pamięci to wyjmij pamięć i włóż z powrotem tylko zrób to przy wyjętej baterii. Po dociskaj trochę klawiaturę Ewentualnie odkręć śrubki od klawiatury są pod spodem i wyjmij i popraw klawiaturę.
    A skoro masz ciągły taki sygnał to może też być błąd sumy kontrolnej Bios. Oczywiście wszystko do przetestowania.
    Ale kolega a rację skoro na gwarancji to oddaj nie będziesz płacił za naprawę. do 14 dni Ci to zrobią. pewnie nawet zaktualizują bios.

Pozdrawiam