Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena 5Ghz w jaki sposób ustawić kierunek

603mariusz 27 Sep 2009 18:24 4769 4
 • #1
  603mariusz
  Level 20  
  Witam wszystkich posiadam internet radiowy 5Ghz system w laptopie vista, w jaki sposób idealnie ustawić antenę na nadajnik czy są jakieś zewnętrzne mierniki do tego, tak jak przy ustawianiu anteny satelitarnej, czy jakiś program który trzeba zainstalować w komputerze, z anteny wychodzi kabel sieciowy następnie jest połączony do kostki połączonej z zasilaczem i do Switch z niego wychodzą mi 3 kable sieciowe do pokoi,dziękuje za odpowiedzi i pomoc
 • Helpful post
  #2
  mar1aczi
  Level 26  
  603_mariusz wrote:
  z anteny wychodzi kabel sieciowy następnie jest połączony do kostki połączonej z zasilaczem

  Wychodzi na to, że masz zintegrowane urządzenia (AP) z anteną. Może to być nt MikroTik albo Wisp Stattion lub coś podobnego. Jeśli znasz adres IP tego urządzenia to po tym adresie możesz dostać się na niego i za pewne gdzieś w ustawieniach będzie wyświetlany poziom sygnału. Jest to wartość chwilowa, więc musiałbyś obserwować jak się zmienia po przestawieniu anteny.
  Jeśli jednak wszystko działa poprawnie i nie masz problemów z internetem nic nie ruszaj. Jeśli montaż wykonywał Twój ISP to zapewne ustawiał antenę aby była jak najbardziej optymalnie.
 • #3
  603mariusz
  Level 20  
  Ponownie witam nie chciałem ich zbytnio wzywać tylko samemu sobie ustawić wiem że oni z laptopa to przestawiali muszę ten numer zdobyć i samemu sobie to czasami ustawić z tego względu że na wiosnę jak pojawią się liście a zwłaszcza teraz jest słabszy sygnał a zimą mocniejszy, jak masz jeszcze jakieś podpowiedzi czy ktoś np. jak wejść do menu tego programu gdzie jest nr. czy może jest on ukryty będę wdzięczny,pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  mar1aczi
  Level 26  
  Sprawdź ustawienia TCP/IP swojej karty na komputerze. Jeśli urządzenie jest skonfigurowane tak, że robi NAT to adresem tego urządzenie będzie brama wpisana na karcie. Jeśli jednak urządzenie jest przeźroczyste dla Twojego połączenia to adres IP nie będzie łatwy do odgadnięcia. Dodatkowo, jeśli to urządzenie należy do ISP (jest jego własnością) to i hasło i login mogą nie być standardowe a bez nich się na urządzenie nie dostaniesz.