Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem/router zamiast modemu ORANGE...

kamil_cb 27 Wrz 2009 19:15 4092 4
  • #1 27 Wrz 2009 19:15
    kamil_cb
    Poziom 17  

Witam, potrzebował bym zmienić modem (to śmieszna czarne pudełeczko które daje orange jako modem:P) na coś by nie zrywało połączenie...bo tutaj czasem potrafi co minutę rwać połączenie, czasem działa cały tydzień bez problemu, nie pomagały reinstalki sterowników czy też Win'a...

Ważne żeby zamiennik umożliwiał zmianę IP choćby przez samodzielnne rozłączenie go z kompem...

Oto link do foty z tym badziewiem...
    Link
    Aha, i czy jest możliwość (mam tel z wi-fi) aby można było korzystać z netu przez domową sieć wi-fi bez potrzeby włączanie kompa?

Możliwie najtańsze z najlepszych rozwiązań poproszę, nie musi mieć wlan ani nic takiego, zwykły modem tylko żeby nie doprowadzał człowieka do szału...

0 4
  • #2 27 Wrz 2009 21:26
    piotrekpajak
    Poziom 15  

Wszystkie modemy/routery które obsługiwały Neostradę powinny obsłużyć także Orange Free.
    Najpopularniejszy to chyba D-Link DSL-504G,
    D-Link DSL-2640u ten jest z wifi i też powinien obsłużyć Orange Free
    Linksys ADSL2MUE obsługuje neostradę
    Belkin F5D7630EA4A-E i TP-LINK TD-W8901G nadają się do Orange Free

Jeśli kupisz modem/router z WiFi to bez problemu będziesz mógł korzystać ze swojego internetu w telefonie komórkowym.

0
  • #3 27 Wrz 2009 22:03
    kamil_cb
    Poziom 17  

Niekoniecznie myślę o wifi, chodzi mi w sumie o możliwie najtańszy i niezawodny modem bez bajerów-krucho z kasą bo inne wydatki też są...

0
  • #4 27 Wrz 2009 22:58
    piotrekpajak
    Poziom 15  

D-Link DSL-504G to około 80 złotych, używany na aukcjach można kupić taniej.
    Taki sprzęt się raczej nie zużywa, więc jeśli zależy Ci na kasie to poszukaj czegoś używanego na aukcjach

0
  • #5 27 Wrz 2009 23:35
    kamil_cb
    Poziom 17  

Pk kupiłem tego D-Link DSL-504G za 79zł z 6 m-sc gwarancją, ew będę pytał o obsługę i instalację choć nie powinno być problemów...

Dzięki za pomoc :)

0