Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny apart mask 8 bl impedancja

KayM 27 Wrz 2009 21:56 1746 7
  • #1 27 Wrz 2009 21:56
    KayM
    Poziom 9  

Witam. posiadam problem ponieważ przy pomiarze miernikiem kolumny nie pokazują impedancji oraz nie zamykają obwodu. kolumny są sprawne. Prosiłbym o pomoc jak to się liczy z innymi głośnikami na połączeniu równoległym lub szeregowym jak miernik nie pokazuje impedancji. Pozdrawiam

0 7
  • Katalog Megger
  • #2 01 Paź 2009 02:10
    kosa_2
    Poziom 15  

Wystarczy poczytać specyfikację techniczną:
    http://www.apart-audio.com/Products/productDetails.aspx?id=9

Jeżeli chodzi o łączenie kolumn to wygląda to tak jeżeli łączysz w szeregu to sumujesz wszystkie wartości Rcałkowita = R1+R2+R3+...+Rn np: 8Ohm +8Ohm = 16Ohm
    przy połączeniu równoległym:
    Rcałkowita = (R1*R2) / (R1+R2) np: kolumny ja wyżej 8Ohm (8*8)/(8+8)=64/16=4Ohm

Radzę poczytać podstawy fizyki zanim zaczniesz się dalej bawić takimi zabawkami i coś popsujesz. Wybacz krytykę ale każdy kto zaczyna się czymś zajmować powinien mieć chociaż szczątkowe przygotowanie merytoryczne a te wzory poznać można w szkole podstawowej na lekcji fizyki.

0
  • #3 01 Paź 2009 18:28
    KayM
    Poziom 9  

Witam. Tylko zastanawia mnie dlaczego na mierniku nic mi nie pokazuje

0
  • Katalog Megger
  • #4 01 Paź 2009 18:37
    wolek14
    Poziom 31  

Miernik mierzy rezystancję a nie impedancję... Poza tym w kolumnie masz chyba zwrotnicę, a tam są kondensatory które stanowią przerwę w obwodzie prądu stałego, a taki "wysyła"miernik by obliczyć rezystancję...:)

0
  • #5 01 Paź 2009 18:41
    KayM
    Poziom 9  

Właśnie o to mi chodziło dzięki bardzo. a jeszcze mam takie zapytanie czy te kolumny z dolami 400w przy 500w mocy oddanej na kolumny będzie dobrze latało i nic im się nie stanie?

0
  • #6 01 Paź 2009 18:47
    wolek14
    Poziom 31  

Trochę niezrozumiale napisałeś, chcesz podać na te kolumny 500W? Za dużo, one mają muzycznej 300W i więcej im nie dawaj, chyba że masz wzmacniacz 2x500W, to podepnij, ale ostrożnie kręć gałką Volume:)

No i napisz gdzie tego chcesz używać, jakie doły, jaka końcówka do dołów itd:)

0
  • #7 01 Paź 2009 18:49
    KayM
    Poziom 9  

mam doły omnitronik bx 15 cali one sa ze zwrotnica. to na jeden kanał to mam 4 ohm w mostku z tymi gorkami a wzmacniacz 2x500 mam

0
  • #8 01 Paź 2009 19:03
    wolek14
    Poziom 31  

Masz 2 wyjścia, albo podpinasz równolegle górka+dół, i po jeden kanał, pod drugi adekwatnie do poprzedniego:) Albo Podpinasz równolegle doły pod jeden kanał i równolegle górki pod drugi:) Zalety? Przy pierwszym połączeniu zachowujesz stereo, przy drugim masz możliwośc regulacji stopnia mocy osobno na góry i doły... Jeśli końcówka ma 2x500W/4Ohm to do górek idelanie, do dołów za mało, ale w przypadku tych subów z mocą bym nie przesadzał...:) Wszystkie kolumny masz 8Ohm więc możesz kombinować:) Ale jeśli podepniesz 2 górki równolegle pod jeden kanał to nie powinno się nic stać, bo dostaną po 250W... Uważaj na przestery itd a będzie dobrze...:) Dobrze by było zapytać jeszcze kogoś kto miał te kolumny o ich wytrzymałośc mocową...:)

0