Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiopowiadomienie samochodowe LCA 2200

16 Cze 2004 01:54 12216 47
  • Poziom 26  
    Może ktoś kupił jaki to ma zasięg w terenie zabudowanym,i jak go
    ewentualnie powiększyć ,to ma swoją małą antenke z przyciskiem
    przywołania i diodą , zresztą sami zobaczcie?
  • Poziom 27  
    Właśnie to kupiłem, jednak mam problemy z podłączeniem. Jeżeli wiesz jak to podłaczyć daj znać na maila krystian_23(malpa)wp.pl. Z góry dzięki.
  • Poziom 26  
    podłącz tak jak na schemacie który otrzymałeś w zestawie,chyba ze nie masz?
  • Poziom 11  
    Witam
    Swoją drogą tak się zastanawiałem czy nie można podpiąć tego pod istniejącą antenę radiową? W kwestii zasięgu pewnie wyszło by to urządzeniu na dobre.
    Pozdrawiam
    Piotr Z.
  • Poziom 26  
    no mie wiem czy to nieprzeszkodzi w poprawnej pracy urządzenia jeżeli
    będe miał włączone radio i nadajnik radiopowiadomienia pod tą samą
    antene?
  • Poziom 11  
    >> no mie wiem czy to nieprzeszkodzi w poprawnej pracy urządzenia jeżeli
    >>będe miał włączone radio i nadajnik radiopowiadomienia pod tą samą
    >>antene?

też nie wiem :-) ale widziałem takie rozwiązanie radiopowiadamiania, które zamiast anteny miało przejściówkę wpinaną między radio a antenę i sugerowany zasięg około kilometra.
    Widziałem też drugie rozwiązanie - z anteną w postaci metalizowanego paska na taśmie przylepnej, ale parametrów nie znam.
    Pozdrawiam
    Piotr Z.
  • Poziom 11  
    Antena radiowa i LCA to chyba niezbyt dobry pomysł. LCA chodzi na 443 MHz. Zasięg w terenie zadudowanym około 500 m. Starsza wersja LCA-2000 jeżeli o ten parametr była lepsza.
  • Poziom 27  
    Niestety nie mam schematu podłączeniowego. Gdzie mogę go ewentualnie znaleźć?
  • Poziom 11  
    mam ogromna prośbe. czy ma ktoś moze polska instrukcje do Lca-2200???
    prosze o odpowiedz na mojego emaila : amiku(malpa)wp.pl!!
    z góry dziekuje
  • Poziom 27  
    Mam do niego instrukcję, jutro Ci podeślę.Muszę ją zeskanować.
  • Poziom 11  
    Witam
    Moglbym i ja prosic instrukcje do LCA2200 na zieli(malpa)interia.pl?
    Jak rozwiazales umiejscowienie anteny w aucie?
    Pozdrawiam
    Piotr Z.
  • Poziom 11  
    dziękuję kzaw i niecierpliwie czekam na przesyłkę !!!
    pozdrawiam amiku
    Mieczysław
  • Poziom 13  
    Słuchajcie.....ma ktoś może sposób na to, żeby powiadomienie nie pobudzało alarmu?? Znalazłem rady, żeby centralkę od powiadomienia zamontować z tyłu samochodu, a od alarmu z przodu. Tak też zrobiłem. Nawet antenę od powiadomienia musiałem wywalić na zewnątrz. No i pomogło....ale nie do końca. Zdarza się dosyć często, że i tak pobudza, no i muszę je odpiąć, żeby mnie sąsiedzi nie zjedli. Na następny dzień zapinam.....i działa...tzn. nie pobudza alarmu. I o co chodzi w tym całym ustrojstwie??
  • Poziom 27  
    Chodzi oto, że powiadomienie to wysyła bardzo silny sygnał.Problem pojawia się w momencie kiedy posiadamy w samochodzie zamontowane czujniki dodatkowe tkj. ultradźwięki,mikrofale,wstrząsówkę.Radiopowiadomienie co 15 sekund wysyła sygnał i ten sygnał powoduje wzbudzenie czujników dodatkowych a co za tym idzie wywołuje alarm.Pierwsza rzecz to należy zamontować antenę jak najdalej od tych czujników np pod tylną szybą lub nawet w bagażniku.Jeżeli to nie pomaga i alarm nadal się wzbudza to należy zastosować specjalny seperator.Wpina się go między czujniki dodatkowe a centralkę alarmową.Nie przepuszcza on sygnałów z anteny.Kosztuje on 55zł.Ja walczyłem z tym 3 dni zanim wyłapałem o co chodzi.Szkoda tylko że producent LCA nie informuje o tej przypadłości.Mam nadzieję że polskie opisy dotarły do zainteresowanych.Proszę o sygnał.
  • Poziom 13  
    Doszedłem do tego, że powiadomienie pobudza czujnik ultradźwiękowy. Tak jak pisałem wyżej, antenę musiałem wyprowadzić na zewnątrz, bo w środku samochodu nie miała prawa bytu, tzn. pobudzał się alarm za każym razem. Po wyprowadzeniu na zew. uspokoiło się, ale jednak czasami się pobudza.
    Co to za separatory?? i gdzie je można kupić??
    Co do opisu...jeśli chodzi o instrukcję montażu to mam po polsku, poza tym nic innego nie mam.
  • Poziom 11  
    Niestety, kzaw, nie otrzymałem jeszcze od Ciebie polskiej instrukcji LCA-2200. Ponawiam więc prośbę o polskie tłumaczenie. Email: tym razem może: amiku(malpa)neostrada.pl
  • Poziom 27  
    Wysłałem ponownie.Daj znać czy doszło.
  • Poziom 11  
    niestety, nie otrzymałem przesyłki. przepraszam Cię za kłopot, ale gdybyś jeszcze raz wysłał instrukcję, byłbym Ci niezmiernie wdzięczny.
    spróbuj na adres: kamiku(malpa)wp.pl
    pozdrawiam serdecznie
    Mieczysław
  • Poziom 27  
    Wysłałem, ale na wszelki wypadek umieszczam tutaj opis.
  • Poziom 13  
    Powiedzcie co to za separatory i gdzie je można dostać???
  • Poziom 27  
    Co daje separator pisałem wcześniej.Ja brałem te separatory z firmy AMT.Jeżeli chcesz to mogę Ci taki sprowadzić i wysłać.Kosztuje 55 zł.Jest jeszcze jedna możliwość.Przy złączu do którego podpina się antenę jest taka szara pętelka.Służy ona do zwiększnia mocy powiadomienia.Jeżeli masz ją przeciętą to zlutuj ją ponownie.W ten sposób zmniejszysz nieco moc anteny.
  • Poziom 13  
    Tak....trochę drogie te separatory...pomyślę. Co do pętelki...jeśli zmniejszy się moc, to i zasięg chyba, nie myle się??
  • Poziom 27  
    Zgadza się.Zasię się zmniejszy o ok 30-40%, ale być może zniknie proble ze wzbudzonymi czujnikami.Możesz spróbować,nic nie szkodzi.Jeżeli ni będą wzbudzały się czujniki to wtedy możes sprawdzić jak wygląda sprawa z zasięgiem.Co do separatorów zgadzam się z Tobą.Jak widać ktoś robi interes na błędach innych.
  • Poziom 26  
    ja mam u siebie zamątowaną i jes wszystko ok,mam dwa czujniki ultradzwiękowe a pod nimi na szybie od strony pasażera tam gdzie znaczek z numerem rejestracyjnym antenkę i jes okej może to dlatego że jest troszę duża ta przednia szyba i jedno od drugiego trochę odalone,
    oczywiście raz na jakiś czas zdarzają się jakięś fałszywe alarmy ale to nic wystarczy na chwilę wyjąć bateryjkę z odbiornika lub odłączyć akumulator i dopiero wsadzić bateryjke zeby niełapała w mii przypadku alarmu z cenralki>
    Mam jeszcze jedno pytanie: jak w odbiorniku od tego radiopowiadomienia zwiększyć głośność bo chcę mieć to na stałe w domu? :cry:
  • Poziom 2  
    Witam, czy też mógł bym prosić o instrukcja i schemat podłączenia ?
    Przymierzam sie do zakupu tego cudeńka więc bardzo chętnie czytam wszelkie informacje jak sie tego używa, czy to sie sprawdza i działa jak trzeba czy współpracuje z alarmem - korzysta z tych samych czujnikow ?
    Pozdrawiam
    Romar
  • Poziom 2  
    zapomnialem o adresie oczywiscie: romarus(malpa)poczta.fm
    z góry dzieki !
  • Poziom 19  
    Witam.

Jeżeli potrzebny jest opis podłączeń do LCA-2200, to wrzuciłem taki opis na firmowy serwer:
    www.amt-alarmy.pl/sonix/LCA-2200.pdf

Co do kosztów separatora do LCA, to niestety jest drogi, ale zawiera procesor 16F628, odbiornik RR-3, złącza i parę elementów.
    Nie wspomnę że musiałem napisać do niego program :).
    Jeżeli dla kogoś jest on za drogi, to życzę powodzenia w pisaniu programu
    rozpoznającego transmisję z nadajnika LCA....

Jeżeli potrzebujecie pomocy technicznej lub aktualnych opisów urządzeń, to postaram się pomóc.

Pozdrawiam.
    Przemek Lewandowski (Sonix)
  • Poziom 2  
    Witam
    mam pytanko posiadma powiadomienie lca2200 i mam problem z instalacją a mianowicie gdzie podłączyliście pomarańczowy kabelek od centralki powiadomienia (podłączyć do wyjścia zasilania czujników z alarmó) czy ktoś mógł by mi to wytłumaczyć gdzie to mam podłaczyć a drugie to kabelki fioletowy i zielony sa do drzwi ale jesli posiadam centralny zamek to do sterowania mam podłączyć???
    Dzięki za podpowiedz pozdrawiam
    Proszę o kontakt jmaciag(malpa)o2.pl
  • Poziom 27  
    Pomarańczowy podłączasz do kabelka wychodzącego z alarmu na którym po uzbrojeniu pojawia się masa.Jeżeli masz jakieś czujniki dodatkowe to właśnie do nich jest on podłączony.Jeżeli nie masz schematu do alarmu to musisz ten kabelek znaleźć miernikiem.Fioletowy i zielony podłączasz do wyłączników krańcowych drzwi czyli do tych wyłączników które zapalają światło w kabinie po otwarciu drzwi.
  • Poziom 2  
    Fajnie dziękuję podłaczyć podłączyłem ale mam pytanko jeszcze jedno a mianowicie chodzi mi o zasięg jak go uzbrajam i jestem przy samochodzie pojawia mi się ikonka z testem zasięgu ale po odejści na odległośc ok 15 -20 m brak zasięgu. To samo jak uzbrajam i odchodzę naychmiast od samochodu wogóle nie mam testu zasięgu . Możecie coś doradzić. Antena umieszczona jest na górze przedniej szyby.