Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr YF-78

16 Cze 2004 02:00 3150 9
  • Poziom 16  
    Ratujcie!
    Potrzebny schemat multimetru YF-78.Był podłączony przez nie uwagę do 2kV no i teraz na większości zakresów pokazuje OL
  • Poziom 21  
    Hej, teoretycznie powinny być zabezpieczone do 20kV, rozbierz i szukaj przepalonych ścierzek, popraw jak niema to pewnie kostki, niemam schematu, Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Jakie scalaki siedzą w środku tego miernika.
  • Poziom 16  
    Sciezki w porządku.To było przepiecie z żródła o bardzo małej wydajności prądowej.Miernik był włączony w czasie uszkodzenia na zakres 1000V DC.

Natomiast scalaków jest tam dość dużo. W części analogowej-bo tam z pewnością jest uszkodzenie są takie:062Dx2, 2904D,TL072,TC4001BP,
    HEF4066,HEF4093.
    Miernik teraz przy przełaczaniu na poszczególne zakresy oprócz OL wyświetla też Bat,czyli tak jakby wykrywał zbyt małe napięcie baterii mimo ze jest ono właściwe.
  • Poziom 11  
    Być może podobny będzie schemat od vc9808.są tam podobne układy,jest chyba na stronie Rlocmana[czy coś takiego] .Są to strony ze schematami serwisowymi.ewentualnie jak znajde to wrzucę na elektrodę.
  • Poziom 16  
    Dziekuje marko160 !
    Faktycznie bardzo podobny schemat do YF-78 .Pozwala mi juz na szukanie uszkodzenia nie tak całkiem w ciemno.
    Dziekuje jeszcze raz !!
  • Poziom 16  
    Jeszcze raz ja,
    A moze ktoś ma notę do procesora który jest w tym multimetrze- UM7108F??
  • Poziom 11  
    Wpsać na google um7108f lub es5108 a na pewno się znajdzie.
  • Poziom 16  
    Dziekuje za rady.
    Przed zapytaniem na elektrodzie szukałem tych danych w sieci inter. z zerowym wynikiem.
    Teraz mam sciągniętą note tego odpowiednia-Es5108.
    Duży krok naprzód -niestety coraz blizej werdyktu ze to uszkodzony właśnie ten UM7108.
    Zwarłem mu wejscie a on dalej na każdym zakresie(oprócz zakresów pomiaru f gdzie działa prawidłowo) nalicza az do wskazania OL.
    Jestem dłużny dobre piwo!!
  • Poziom 11  
    Radziłbym spradzić dokładniej,choc zwykle pierwsze oceny lubią się potwierdzać.Jak problemmu nie można rozwiązać dzisiaj trzeba spróboać jutro.Może spróbować tylko sam układ um odłączając resztę,aplikacja podobna jest do 7106,więc może próbować i z tej strony.Choć zwykle te mierniki nie cierpią żadnej składowej zmiennej na napięciu stałym mimo że jest ustawione 1000v[sam ugotowałem ze dwa],a dobre piwo nigdy nie jest złe.Powodzenia.