Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIO A701 - problemy z czytnikiem kart SD

28 Wrz 2009 10:28 2379 2
  • Poziom 10  
    Witam
    mam mio a701 i mam problem z czytnikiem kart SD. Urządzenie nie widzi kart sd (w innym mio działa). Jak wkładam kartę sd to mio reaguje poprzez wyjście ze stanu uśpienia.

Moje pytania:
    1)gdzie i za ile można naprawić czytnik kart
    2)czy są jakieś programy do analizy urządzenia
    3)czy można podłączyć jakiś zewnętrzny czytnik kart np: na usb, chodzi mi głównie o nawigację normalnie to mi ta karta nie jest potrzebna
    4)czy można nagrać inny system
    5)czy na windows mobile jest coś takiego jak wykrywanie nowych urządzeń, może tylko programowo nie widzi karty (wgrałem nowy system oraz hard reset)
    6)czy są gdzieś do kupienia przelotki z usb męski na mini usb męski
    7)jak jeszcze można sprawdzić czy czytnik na pewno jest uwalony sprzętowo i programowo

sojkis

• Poziom 43  
    Jeśli po HR nadal nie widzi SD to problem raczej z samym slotem.
    Sprawdzić ci to mogą nawet w serwisie telefonów komórkowych.
  • Poziom 38  
    Pytanie dodatkowe - czy ktos juz cos w urzadzeniu grzebal softwareowo - dogrywal jakies patche, drivery i tym podobne bajery?

Jesli tak, proponuje sciagnac ze strony MIO oficjalny plik ROm i sprobowac zrobic update (opisane w PODF) - wtedy jest szansa, ze JESLI ktos / cos w urzadzeniu namieszalo programowo, zostanie ono przywrocone do stau fabrycznego - wtedy masz raczej pewnosc, ze uszkodzenie jest sprzetowe.

BTW, karta powinna byc max 2GB, format FAT/FAT32

BTW2: Bardo pomocny jest w urzadzeniach z WM5 Pakiet, ktory sprawia, ze a701 widzi karty HC-Sd do 16GB :)