Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Philips 32PFL3403/12 chassis LC8.1ELB zablokowany

henryk_1953 28 Sep 2009 10:47 11991 4
 • #1
  henryk_1953
  Level 10  
  Telewizor typ jak w temacie wyświetla stan -> blokada. Jest na to jakiś sposób?
 • #2
  SZADE1
  Level 21  
  Myśle ze wejście w tryb serwisowy i zrobienie resetu panu może pomóc.Schemat z serwisówką schassis LC8.1ELB ma pan w bazie schematów,jest tam opisane wejscie w tryb serwisowy.
 • Helpful post
  #3
  pawel123321
  Level 13  
  Witam jeśli wyświetla sie sam napis Cf to należy wcisnąć ptog - i vol -
  a jeśli Jest Cf i pisze zablokowany to najlepiej do serwisu bo to jest w miare nowy tv jest błąd EPROMa i należy wgrać go odpocządka łącznie z nowym softem. Serwisówka w tym przypadku nic nie pomoże ponieważ jeśli jest Cf i napis zablokowany to nie da sie wejść do menu serwisowego bo tv po chwili sie wyłączy Pozdrawiam
 • #4
  henryk_1953
  Level 10  
  Jest tak jak napisał pawel123321.
  Donieśli mi pilota. W tej chwili na ekranie napis cF i program TVP1. Reset poprzez -prog. i -vol. przez 3 sek. niemożliwy. Oczywiście na panelu bocznym telewizora.
  Prośba. Jak podłączyć telewizor do komputera? Przez jakie gniazda? Skąd oprogramowanie.
 • #5
  Agielos
  Level 23  
  Podaję opis jak można rozwiązać ten problem bez pomocy serwisu Philipsa.

  - Wylotowujemy pamięć 24C32
  - Podłączamy do programatora i robimy kopie zapasowa pamięci , a następnie kasujemy ja na czysto czyli ,, FF-FF -- ,, , można też zastosować czysta pamięć 24C32 .
  - Wlutowujemy czysta pamięć , i po takim zabiegu można już uruchomić TV bez problemu , znika już komunikat na dole ekranu - zablokowany - ale pozostaje nadal na górze - cF - można to juz zlikwidować przez wciśnięcie na klawiaturze lokalnej ,, -V i -P ,, i już mamy odblokowana klawiaturę i pilota.
  - Następnie wchodzimy w tryb serwisowy ,, 062596 i info ,,
  - Wprowadzamy w trybie serwisowym poprawne opcje które sa podane na panelu do tego modelu powinny być ,, 3 2 0 255 8 0 1 ,, . i wychodzimy z trybu serwisowego.
  - Następnie po wciśnięciu menu - Main menu - maże brakować tam funkcji - Install - gdyby tak było to wychodzimy z tego menu i wciskamy na pilocie ,,123654 i info ,, , po tym zabiegu powinna pokazać sie już funkcja -Install- .
  - No i ostatnia rzecz mamy jeszcze teraz komunikat na dale ekranu -Access Code- wchodzimy w Main menu przechodzimy na Install i tu prosi nas o podanie - Access Code wpisujemy dwa razy ,,0711,, i mamy już wszystko gotowe .
  Podaje ten sposób dla początkujących serwisantów , bo raczej koledzy którzy maja dużą praktykę na pewno sami na to wpadli , chodzby tak jak i ja ,,,
  Myśle że komuś sie to przyda i obejdzie sie bez wysyłania TV do Philipsa.