Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite P200d-12O - wył. się przy instalacji OS

28 Sep 2009 12:20 1727 2
  • Level 11  
    Witam
    Mam trochę nietypowy problem z laptopem, tzn jeśli mam włączony przez kilka minut bios lub tez probuję np. zainstalować nowy system, to laptop po kilku minutach się wyłącza (moim zdaniem coś się przegrzewa), natomiast jeśli zainstalowany fabrycznie system Windows Vista zacznie się bootować i po prostu uruchomi to wszystko jest ok.
    Podsumowując laptop przegrzewa się tylko przed startem systemu, natomiast gdy system się uruchomi to wszystko jest już ok.
    Chciałem zainstalować dodatkowo Windows XP, ale niestety po kilku minutach instalacji laptop się wyłącza w nieokreślonej chwili. Jest ok tylko gdy uruchomi się Vista, choć i nieraz nawet na Viście zdarzyło mu się czasem wyłączyć i nie wiem czym to może być spowodowane. Moim zdaniem coś się przegrzewa, ale czemu tylko przed startem systemu?

PS
    Czyściłem już radiatory i wiatraczki oczywiście działają.
  • Level 9  
    Miałem te same objawy.A potem dysk zniknął nawet dla biosu.Czyli potrzebny jest nowy.Jeżeli dopadnie Cię ten sam problem,to kliknij tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1436335.html
    Mi to na razie wystarczyło.Co prawda nowy dysk do mnie jeszcze nie dotarł,ale podpowiedzi są logiczne i proste.Gdy Ten problem załatwię do końca,to napewno o tym poinformuję na tym forum.
  • Level 11  
    Po 2 dniach walki z laptopem udało mi sie zainstalować od nowa sytemy.
    Xp - jednak z powodu braku sterowników w internecie został odistalowany
    Vista - działa póki co bez problemu
    Jednak żeby zainstalować którykolwiek z tych systemów musiałem całego laptopa intensywnie chłodzić, gdyż jeśli nie był chłodzony to wyłączał się po kilku minutach instalacji.
    Wniosek że napewno coś przegrzewa się na płycie, zresztą po zdjęciu klawiatury kilka części dosłownie parzy tylko pytanie dlaczego podczas pracy na Viście nic się nie przegrzewa...
    Podejrzewam jeszcze bios ale czy słusznie?
    Mam chyba najnowszą wersje V1.40