Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A6000 A6M - nie reaguje na przycisk power

28 Wrz 2009 19:58 2682 1
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem jak w temacie. Dokładniejsza specyfikacja chyba nie jest potrzebna, ale podstawy: Turion 64 x2/1024 MB RAM/GeForce GO6100. Wcześniej laptop spadł z wysokości ok 0,5m przez co uszkodziło się gniazdo zasilania, zostało zlutowane jednak kiepsko i były z nim problemy (np podczas pracy przełączał się na baterię i z powrotem na zasilacz, poza tym miało luz). Pewnego razu laptop został włączony i pozostawiony na 15 minut, po powrocie już nie działał. Przy odpowiednim ustawieniu wtyczki jedynie ładuje się bateria.
    Moje pytania:
    Co mogło się zepsuć? Czy mógł to być procesor? Czy jeśli to procesor, to żeby to sprawdzić mogę odpalić samą płytę bez procesora i powinna ona wykazać oznaki życia?
    Dlaczego akurat procesor? Podejrzewam, że może mieć to związek z gniazdem zasilania, może nastąpiło jakieś spięcie i się spalił, choć na zewnątrz nie widać żadnych oznak uszkodzenia, jedynie pasta termoprzewodząca jest trochę twarda i się kruszy, ale może akurat taka została użyta. Płytę główną odrzucam, gdyż testowałem na podobno sprawnej, niestety akurat nie mam jak jej sprawdzić na 100% ale zakładam że jest w porządku.
  • TermopastyTermopasty