Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Vaillant VCW 204 XEU HL prośba o pomoc

28 Wrz 2009 21:04 8717 6
  • Poziom 19  
    Witam,

Niedawno zamieniłem swoją starą 180tkę na nieco nowszą 204 :) i choć teoretycznie zamiana starego na stary dla większości wydaje się bez sensu to dla mnie miało to duże znaczenie, choćby ze względu na drugi obieg, no ale dość tych bredni :)

Moją pierwszą bolączką jest brak instrukcji obsługi i serwisówki, o ile z tym drugim zdaję sobie sprawę, że ciężko jest ją zdobyć, a nawet jak ktoś ma to nie zawsze ma ochote się podzielić bo byc może musiał za nią zapłacić, o tyle będę wdzięczny jak ktoś podrzuci instrukcję obsługi (jeżeli ktoś by chciał mimo wszystko podzielić się serwisówką będę niezmiernie wdzięczny - oczywiście tylko do użytku własnego - mój mail: the_molka(malpa)wp.pl )

Kolejnym problemem jest wybieg pompy po odcięciu palnika, pompa chodzi przez ponad 5 minut, jak u mnie jest to za długo, prosze o informację, gdzie się ustawie ten wybieg, ponadto jak zaznaczylem na zdjęciu punkty 1,2,3 bawiłem się trochę ustawieniami - prosze mimo wszystko o krótkie wyjaśnienie do czego służą te elementy (heizungsteillas oraz pumpenwahlschalter)

Ostatnim problemem jest sterownik do pieca,

również przydała by się jakaś instrukcja, szukałem zarówno do pieca jak i regulatora, ale ni cholery nie ma tego w internecie, moje jesszcze jedno pytanie do tego regulatora, na jednym ze zdjeć widać poucinane kable, prosze o info, do czego slużą i jak powinny być podłączone, oraz, czy ten regulator może pracować bez czujnika zewnętrznego i pokojowego? czyli czy może być podłączony bez osprzętu?, jeżeli nie może to lepiej dokupić np na niemieckim ebayu te czujniki czy zastosować jakiś regulator pokojowy i dać sobie z tym wbudowanym spokój?

z góry dziękuje za odpowiedzi Mariusz

Dodano po 39 [minuty]:

instrukcje obsługi znalazłem w końcu na niemieckiej stronie Vaillanta, pytania oczywiście aktualne, a pdf załączam dla potomności :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    dalsze info, sterowanie wybiegiem pomyp uzyskujemy poprzez zmianę zworki w punkcie 3 na drugim zdjęciu, zworka ma cztery bolce oznaczone jako I, II, III oraz Swybierając jeden z nich zadajemy określony czas pracy pompy po zgaszeniu płomienia, swoją droga to szkoda, że nit nie chce dorzucić do tematu :/
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Witam mam problem właśnie z tym modelem,miał za krotki wybieg pompy około 20 sek. i stoi. a po zmianie zworki z 2 na 1 pompa działa za długo ,az do wystudzenia pieca. ponownie załancza palnik i tak w cylach po 6 min.czy jest to prawidłowe?Wydaje mi sie że nie. Czy jest przypisany czas pracy pompy dokażdej zworki?? Czy np na jednej z nich da sie tylko regulować,np na S ?? bo raczej nie reaguje na pokrętło 2 na zdj.nr2.proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    mam taki sam piec (prawie taki sam) materiały jakie miałem ci wysłałem
    ja mam podpiętego go do sterownika euroster
    mam tez taki sterownik https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1373535.html
    ale chyba nie bede go wykorzystywał nie mam żadnych czujników do niego ma odciete kable jak nie ma czujników to nie bedzie to działało
  • Poziom 19  
    cykl zapalania się palnika, a raczej jego długość sterujesz potencjometrem oznaczonym na obrazku jako 2, u mnie jest na maxa w stronę "+" i piec generalnie załącza się rzadko, problem to mimo wszystko dalej ten wybieg, bo wydaje mi się że płynnie nie da się go regulować, a tylko ta zworką.
  • Poziom 2  
    dzieki za wskazówkę,ale czy mógł bys mi dokładnie wyjaśnić czym steruje pokrętło "2" bo rozumiem ze długością nagrzewania?,ale nie chce nagrzebać bo piecyk po drobnej regulacji chodzi rewelacyjnie,a tak wogóle to nie miałem wcześniej podł. sterownika i pewnie miało to wpływ na wybieg pompy bo teraz jest ok.

Dodano po 5 [minuty]:

...i jeszcze jedno piszesz że u Ciebie jest na + i piec załancza sie żadko,ale temp. pomieszczeń utrzymuje na wymaganym poziomie?
  • Poziom 11  
    witam. temat stary ale mam prośbe o pomoc.Gdzie podłączyć zasilanie i powrót centralnego ogrzewania i gdzie zasilanie i wyjscie na ciepłą wodę. mam jakiś schemat niemiecki ale wolałbym się upewnić.
    Piec Vaillant VCW 204 XEU HL
    jak opinie a temat pieca ?