Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"pykający" scott 995

wosoj 16 Jun 2004 11:19 1094 2
    wosoj
    Level 12  
    Mam problem z tym monitorem. Jak go dostałem to nie działał. Okazało się że spalony był rezystor w B+ . Przyczyną tego był uszkodzony trafopowielacz i mosfet w zasilaniu trafa. Przy okazji wymieniłem jeszcze stabilizator 12V bo dawał tylko 9V na zasialanie generatora H. Po tym wszystkim monitor chodził jakieś 40 minut i zgasł. Teraz objaw jest taki,że jak włączam to zasilanie B+ jest , trafo strauje na chwile i gaśnie.
    zasilanie gen H jest, a mimo to impulsu na Bazie HOT-a pojawiają sie na chwile. Słychać takie tykanie ( przekażnik ). Sprawdziłem Hot-a i diody przy nim. posprawdzałem też mosfety w korekcji - i nic. Wygląda, że wszystko jest OK. Może ktoś miał podobny przypadek
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Na pierwszy rzut oka to znowu trafopowielacz - strona anody, lub zabezpieczenie X-ray.
    Zdejmij anodę z kinola, rozładuj i na Mom - jeśli coś pokaże to sprawa jasna, jeśli nie to jaskrawość na trafie na min i wtedy próbuj włączyć monitor - gdy się włączy powoli jaskrawość do góry.
    Pozdrawiam.
    gdkj
    Level 26  
    w takim nie ale miałem kiedyś przypadek że w LG nowe trafko pochodziło podobnie długo i padło.a tak po za tym to masz trochę roboty...
    zrób wpierw jakieś pomiary i napisz. bo tak to może być cała kupa rzeczy...
    pozdrawiam.