Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAUNIER DUVAL isotwin f 24 cieknie

lukasz.zachwieja 29 Wrz 2009 00:56 7982 7
  • #1 29 Wrz 2009 00:56
    lukasz.zachwieja
    Poziom 2  

Witam

mam następujący problem z kotłem (SAUNIER DUVAL isotwin f 24): cieknie mały plastikowy zaworek, widoczny od dołu, nie związany z konsolą przyłączeniową. Ciekinie głównie kiedy piec pracuje.
    Być może ktoś spotkał się z tym zjawiskiem i może mi pomóc?

• #2 04 Paź 2009 19:30
    robssons
    Poziom 10  

witam

zrób może jakąś fotkę
    ale wg mnie jest to zawór bezpieczeństwa
    spada ci ciśnienie na piecu jak cieknie?

• #3 04 Paź 2009 20:49
    lukasz.zachwieja
    Poziom 2  

witam,

ciśnienie nie spada. mam wrażenie że jest to związane z cwu, kiedy spada temp w zasoniku i włącza się pompa to zaczyna kapać bardziej. załączam kilka zdjęć:

SAUNIER DUVAL isotwin f 24 cieknieSAUNIER DUVAL isotwin f 24 cieknieSAUNIER DUVAL isotwin f 24 cieknie

dla jasności: kapie z zaworku który jest umiezczony centralnie na 2. zdjęciu, na pierwszym planie.
    zaworek jest nierozbieralny. elastyczny wąż to zasilanie (fot 3). woda z zasobnika, lub z zasilania płynie przez pompę, dalej przez rurkę na której jest ów zaworek do wymiennika i dalej do zasobnika. zaraz za pompą jest jeszcze jeden zawór (spustowy?) z krućcem do przyłączenia węża? (fot 2 czarny el. z prawej swtrony to pompa od dołu, w jednym kierunku odchodzi rurka z cieknącym zaworkiem w drugim -drugi zawór).
    c.o. działa bez zarzutu i nie ma wpływu "na pracę silnika".
    nie kapie kiedy cwu jest pobierana.
    ciśnienie zasilania było 3 bar, zmniejszyłem na 2 -mniej kapie. w instrukcji max to 10.

reasumując, cieknie kiedy wzrast temp. i co za tym idzie ciśnienie. pytanie dlaczego? czy zawór zużyty (piec ma 2 lata), czy coś zatkane? i w końcu do czego służy ten zawór? kiedy tuż obok na tym samym przewodzie jest jeszcze jeden o większym przekroju.

• #4 19 Paź 2009 22:50
    bgolab
    Poziom 22  

Witam,
    Mam niestety taki sam piec. Juz zepsul sie 5 razy na gwarancji!!!.
    Mialem podobna usterke - cieklo podczas pracy CWU. Naczynie wzbiorcze CWU bylo uszkodzone. Mam o tym piecu jak najgorsze zdanie - jest bardzo marnej jakosci.

A co bylo przyczyna usterki w Pana przypadku? Zbieram informacje bo po gwarancji trzeba slono placic za naprawy.

Pozdrawiam,
    Bogdan Gołąb

• #5 29 Wrz 2010 18:02
    fluda
    Poziom 1  

Do: Lukasz.zachwieja:

Mam identyczny piec. na samym początku też ciekł. Okazało się, że nie było doszczelnione silikonem wyjście rurowe z pieca do komina i kondensat zbierający się w kominie ściekał częściowo w dół po piecu zamiast do odpływu na kondensat. Trochę silikonu załatwiło sprawę.
    Teraz z innej beczki. Patrząc na twoje zdjęcia podłączenia pieca zastanawiam się, jak ci to wszystko działa. W moim mniemaniu masz dokumentnie spaprane podłączenia pieca. Wszystko na rurkach igielitowych, rozgałęźnikach plastikowych, ponaciągane toto byle jak na rurki miedziane i do tego bez opasek zaciskowych. Wiesz, nie dziw się że ci cieknie. Przy takim podłączeniu zawsze ci będzie cieknąć a kiedyś zacznie się lać strumieniem. Plastik pod wpływem temperatury nie dość że zmienia swoją objętość (a rurki średnicę), to z upływem czasu twardnieje i się kruszy. U mnie wszystko jest w miedzi, idealnie ułożone, zlutowane, super szczelnie i trwale.
    U mnie piec pracował dotąd 1 zimę. Wszystko jest super. Może to właśnie kwestia dobrego podłączenia.

• #6 30 Lis 2014 23:24
    kubaziel
    Poziom 9  

Jak sprawdzic naczynie przeponowe jesli cieknie z zaworku bazpieczenstwa na pracujacym kotle, bez wzgledu na grzanie cieplej wody czy tez CO?

• #7 01 Gru 2014 07:30
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Spuść wodę z układu co do ,,0" na manometrze kotła.
    Na naczyniu wzbiorczym jest zawór, manometrem samochodowym sprawdz ciśnienie. Ma być 0,8 do 1 bar.
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME