Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N3330 - polski jezyk

30 Gru 2002 18:06 3056 13
  • Poziom 16  
    Mam Nokię 3330 (NHM-6NX) z UK, czyli bez polskiego. Wersja softu 4.5. Czy żeby dograć język polski trzeba wgrywać całego flasza? Czy wystarczy dograć tylko fragment. Jaki i skąd go pobrać? Czy wystarczy wgrać to Knokiem i przeliczyć FAIDa ? Znalazłem flasza na techtronic, ale nie mogę go pobrać. Aha jaki to powinien być flasz? 3NX?
  • Poziom 16  
    Jakiś ja chyba niekumaty jestem. Z tego co wiem to można wszystko zrobić KNOKIEM. wgrać flasza, przeliczyć sumy i chodzi. W dziale download jest 3330 v.4.50, ale go ściągnąć nie mogę... Jak możesz to prześlij mi tego flasza. Od jakiego adresu sie go wgrywa? Od 200000 ? Ja już jednego ściągnąłem v.450nhm6.mcu, ale nie wiem czy to wystarczy, czy potrzebny jest ppm. I jak mam sprawdzić czy ma polski język?
    Jest taki opis do wersji softów jak w siemensach ?
  • Poziom 12  
    ja nie bawię się w żadne kombinacje. Zawsze wgrywam KNOKIEM flasha i leci bez problemu. Adres początkowy 200000. Po wgraniu flasha - Quick set faid, reset SP lock i ponownie qsf.

Tu masz flasha - powodzenia
  • Poziom 16  
    U mnie oczywiście jak zwykle pojawił się problem. Nie wiem, może źle coś zrobiłem - ach ci amatorzy :lol:
    W każdym razie, wgrałem flasha od gregory i telefon się nie włącza. Wgrałem go KNOKiem i bez problemu poszło. Ale że się nie włącza to nie ma komunikacji po MBUSie. I nie moge wziąć QuickSetFaid. Podejrzewam że sumy kontrolne nie są OK i dlatego problem. Czy mogę cos zrobić flaszerem ?
    Dobrze że najpierw zgrałem sobie full z działającej jeszcze słuchawki, wgrałem i chodzi znowu, nawet simlocka zdjąłem bez problemu.
    Ale polskiego języka nie ma nadal :(
    Co począć ? Czy trzeba coś cudować z EEPROMEM może ??
  • Poziom 16  
    Aha jeszcze jedno! Czy można coś zdziałać przy pomocy [Check and Fix] / Fix IMEI lub coś w tym stylu. Program się buntuje że ma mieć włączoną emulację z pliku.
  • Poziom 18  
    Robilem juz takie sztuczki o ktorych piszesz i bylo 100% OK, tylko, ze ja uzywam do flashowania Rolisa 5.14, a Update FAID i reset fona ronie nokia toolem 1.7
    Jak jestes zainteresowany moge Ci to wszystko wyslac na maila, ale to jest pare mega
  • Poziom 16  
    No tak, ale czy da radę zrobić update faid i reset flasherem a nie po mbusie ? Bo jak telefon ani nie mrugnie? Chyba że z tym flashem jest cos nie tak. Mam ściągnięte MCU, czy to wystarczy do zmiany języka ??
  • Poziom 16  
    I jeszcze jedno pytanko: Jakie oznaczenie ma flash z polskim językiem. Bo na www.gengheraenga.net są z oznaczeniami od A do O chyba :(
  • Poziom 18  
    do 3330 jest literka J. Flash wgrywasz rolisem (flasherem), potem telefon sie zalaczy na 100% (jak wgrasz dobry plik) i FAID aktualizujesz po Mbusie
  • Poziom 16  
    Jak nie zrobi Ci to specjalnego problemu to podeślij mi proszę flasher Rolisa (bo nie mam). Ewentualnie linka.
  • Poziom 16  
    A więc okazało się, że flash od gregory chyba nie jest zbyt udany. Ściągnąłem inny i wgrałem go KNOKiem tak jak pisałem wcześniej. Teraz telefon śmiga, po polsku i bez simlocka. Dzięki wszystkim za pomoc.
    PS. Udanego Sylwestra i wszystkiego najlepszego na Nowy 2003 :D
  • Spec od GSM
    cos mogło mu sie nie zgadzac, ale bez przesady po m-bus musiał sie komunikowac (no chyba ze sie nie właczał hehe) Z niektórymi płytami nie działaja dobrze programy Nokii (komunikujace sie po m-bus) trzeba wciskac C w telefonie