Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B piszczenie przy otwartch drzwiach kierowcy bez kluc

adas80 29 Wrz 2009 08:33 4865 6
  • #1 29 Wrz 2009 08:33
    adas80
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem VECTRY B w której to co jakiś czas pojawiają się jakieś usterki, ale do rzeczy.

1.Podczas gdy są otwarte drzwi kierowcy a kluczy jest wyjęty ze stacyjki, nie ma również włączonych świateł non stop wydobywa się dźwięk z piszczka który informuje o niezgaszonych światłach i nie wyjętym kluczyku ze stacyjki.

Gdzie szukać i czego ?

2. Na wyświetlaczu przy wyłączonym radiu widnieje napis PROGRAM.
    Vectra B piszczenie przy otwartch drzwiach kierowcy bez kluc

Czego może dotyczyć i czego szukać ?

3. Nie mam możliwość zaprogramowania kluczyków już próbowałem wszystkich możliwych sposobów typu, -poprawa lutów w pilotach, -przyciskanie obu przycisków, jednego, drugiego. Wymieniłem mikro styki w obu drzwiach z przodu.

Gdzie mogę jeszcze szukać usterki ?

0 6
  • #2 29 Wrz 2009 09:23
    maciej123
    Poziom 24  

Nie odbija stacyjka do końca przy wyjętym kluczyku.
    Wkładka powinna się lekko cofnąć po wyjęciu klucza.

0
  • #3 29 Wrz 2009 11:05
    mcoola
    Poziom 19  

A da się jakoś te piszczenie wyłączyć? Ew. wyrwać brzęczyk?

0
  • #4 29 Wrz 2009 12:08
    kamil II
    Poziom 18  

zobacz czy po wyjęciu kluczyka blokuje sie kierownica jeżeli nie to stacyjka się zacina nalej tam odrdzewjacza lub biały smar w spreju i troche poprzekręcaj powinna sie rozruszać

0
  • #5 29 Wrz 2009 17:57
    mariusz619
    Poziom 10  

Na pewno nie odbija ci stacyjka-tylko uważaj z tym odrdzewiaczem żebyś nie zalał całej stacyjki bo zrobisz spiecie i bedziedz miał jeszcze wiekszy problem

0
  • #6 29 Wrz 2009 22:10
    adas80
    Poziom 9  

No stacyjka odbija a kierownica się blokuje ;/

0
  • #7 04 Sie 2010 19:34
    renia777
    Poziom 10  

Słuchaj kolego, jeżeli nie doszedłeś jeszcze do rozwiązania tego problemu, to nie baw się ze stacyjką.
    Aby jak najszybciej dojść do sedna sprawy, to w pierwszej kolejności odłącz radio.
    Potem zaprogramuj z powrotem piloty (wejdź do auta, zatrzaśnij za sobą drzwi, przekręć kluczyk w pozycję 2 i na 3 sekundy przytrzymaj jeden z przycisków do sterowania centralnym zamkiem).
    Na samym końcu zajmij się usunięciem przyczyny awarii-błędnego podłączenia sprzętu audio.
    Podejrzewam, że w ostatnim czasie miałeś zmieniane radyjko i zostały przemiennie podłączone przewody zasilania. Jeden przewód (czerwony) jest na podtrzymanie pamięci ustawień radia +12V, a drugi (żółty ACC) na wzbudzenie-daje zasilanie dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jeżeli nadal chcesz, aby radio grało tylko z kluczykiem w stacyjce, to wystarczy przemienić te dwa przewody. Natomiast gdy chcesz uruchamiać graja bez kluczyka, wystarczy oba przewody (wychodzące z radia) zmostkować ze sobą i podłączyć do czerwonego przewodu +12V, a żółty zaizolować i zabezpieczyć przed zwarciem.

-1