Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento 0.9 wtrysk, kat. wypływa paliwo ze zbiornika

29 Wrz 2009 09:13 2886 9
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem z samochodem jak w temacie, jeżeli zostanie zatankowany do pełna (pierwsze odbicie pistoletu) to po pewnym czasie, podczas postoju zaczyna ze zbiornika wypływać paliwo. Potrafi tak wyciec nawet 2 litry paliwa (zebrane do podstawionego zbiorniczka. Jeżeli zatankowany jest do połowy, problem nie występuje. Dodatkowo jeżeli jedzie się z otwartymi oknami zaczyna w samochodzie śmierdzieć paliwem. Podczas jazdy sporadycznie zapala się kontrolka wtrysku i sama gaśnie.
    Serwis wymienił jakąś część z przodu samochodu (koło takiej puszki plastikowej po lewej stronie - od strony kierowcy), ale problem powrócił. Proszę podpowiedzieć na co zwrócić uwagę.
  • Poziom 13  
    pewnie coś przerdzewiało . Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz . Gotowej recepty raczej nie dostaniesz
  • Poziom 31  
    Z tego co wiem baki w seicento lubią się uszkodzić sprawdź czy nie masz baku dziurawego.
  • Moderator Samochody
    Zbiorniki w CC puszczają na zgrzewie, ale w takim przypadku już przy 1/2 napełnieniu kapie paliwo, jak cieknie dopiero gdy jest pełny, to albo z rury wlewu, albo z pod pokrywy pływaka i pompy paliwa
  • Poziom 10  
    zerolinux napisał:
    Witam.

Mam problem z samochodem jak w temacie, jeżeli zostanie zatankowany do pełna (pierwsze odbicie pistoletu) to po pewnym czasie, podczas postoju zaczyna ze zbiornika wypływać paliwo. Potrafi tak wyciec nawet 2 litry paliwa (zebrane do podstawionego zbiorniczka. Jeżeli zatankowany jest do połowy, problem nie występuje. Dodatkowo jeżeli jedzie się z otwartymi oknami zaczyna w samochodzie śmierdzieć paliwem. Podczas jazdy sporadycznie zapala się kontrolka wtrysku i sama gaśnie.
    Serwis wymienił jakąś część z przodu samochodu (koło takiej puszki plastikowej po lewej stronie - od strony kierowcy), ale problem powrócił. Proszę podpowiedzieć na co zwrócić uwagę.

Sprecyzuje:
    Paliwo wycieka z wlewu, jak się odkręci korek to widać go na samej górze pod korkiem i wycieka w takim samym wolnym tempie.
  • Poziom 19  
    Pewnie jest problem z odpowietrzeniem zbiornika.
  • Poziom 20  
    Ja stawiam na zbiornik paliwa przy zgrzewie to normalna sprawa w Cinquecento i seicento.
  • Poziom 14  
    tak odpowietrzenie pewnie zatkane (bak puszcza zazwyczaj na zgrzewach czyli 1/2 zbiornika)
  • Poziom 20  
    jezyk83 kolega zerolinux wyraźnie napisał, cyt- jeżeli zostanie zatankowany do pełna (pierwsze odbicie pistoletu) to po pewnym czasie, podczas postoju zaczyna ze zbiornika wypływać paliwo.
  • Poziom 10  
    ASO Fiata oferowało usunięcie usterki za cenę przekraczającą wartośc samochodu, został więc sprzedany.
    Nowemu właścicielowi to nie przeszkadzało.