Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podstawa President Florida. Warto?

29 Wrz 2009 09:54 3129 6
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam bat od antenki wymienionej w tytule [ legalnie znaleziony, nie odkrecony nocą na parkingu gdzieś pod blokiem :P]. Potrzebuje rzecz jasna postawy magnesowej. Znalazłem jedna z ofert http://allegro.pl/show_item.php?item=msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. Nie widze w postawie folli alu. Czy warto kupic ta postawe? Czy antena bd działac? Pozdrawiam

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 10.11 i 15.
    Proszę zapoznać się z regulaminem i stosować się do niego bo będziemy się gniewali :).
    Link zmieniony na nieaktywny.

• Poziom 28  
    Sprzedawca napisał
    Code:
    SREBRNA FOLIA NIE JEST ORGINALNA Z POWODU WYMIANY KABLA

więc wszystko jasne. Na zdjęciach wyraźnie widać, że jest tam coś przyklejone. Możesz także zerwać to co tam jest i przykleić nową samoprzylepną taśmę alu. Kupisz ją w większości sklepów z materiałami budowlanymi.
  • Poziom 17  
    Podstawa widocznie była pożyczona, a tak jak kolega szpara napisał folie wszędzie dostaniesz:)
  • Poziom 9  
    Rozumiem, czyli powinno wszytsko działac. Dziekuje za porade :)
  • Poziom 30  
    szpara napisał:
    Sprzedawca napisał
    Code:
    SREBRNA FOLIA NIE JEST ORGINALNA Z POWODU WYMIANY KABLA

więc wszystko jasne. Na zdjęciach wyraźnie widać, że jest tam coś przyklejone. Możesz także zerwać to co tam jest i przykleić nową samoprzylepną taśmę alu. Kupisz ją w większości sklepów z materiałami budowlanymi.

stemar28 napisał:
    Podstawa widocznie była pożyczona, a tak jak kolega szpara napisał folie wszędzie dostaniesz:)

Panowie!!!
    -w podstawie tej anteny istotne jest by folia AL była galwanicznie połączona z masą kabla!!!!!!!!!
    Tak więc jakieś tam naklejanie "świecidełek samoprzylepnych" mija się z celem. Jeśli sprawdzam anteny typu Florida czy np. Hustler, to pierwszy pomiar omomierzem, czy ekran ma przejście na te 'pazłodka"
    A tak ogólnie o podstawach magnetycznych. Zdecydowana większość to kształtowy owalny blaszany, stalowy wyprasek z centralnym otworem pod antenę i wklejony magnes. Od dołu guma osłonowa. W tym momencie aż się prosi o policzenie pojemności sprzęgającej oplot kabla z masą pojazdu (ε0*εr kolejnych środowisk)...
    Bardzo często stosuję pod gumę cienki krążek z AL który lutuję do ekranu kabla fidera.
    Inne przypadki-
    Jeśli po wstępnym zestrojeniu anteny, zmiana położenia np. mikrofonu, radia w pojedzie powoduje widoczne zmiany dostrojenia ANT na przyrządach, to tylko folia o której pisałem i jak ręką odjął.
    Spotykałem przypadki: trójkąt z trzema magnesami - trzyma się jak "diabli" karoserii/dachu(250km/h i nie odpadnie) , ale elektrycznie to...
    wczesniej pisałem,
    Marek
  • Poziom 17  
    jak ktoś sie zna to wie co ma zrobić z tą folia żeby antenka działała, bo samo naklejenie nic nie daje :) Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    wiec co zrobic... jakas rada dla tych co sie "nie znaja"