Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inny sposób na SAT TV -nie mogę powiesić anteny

punkcik5 29 Wrz 2009 11:07 5351 8
  • #1 29 Wrz 2009 11:07
    punkcik5
    Poziom 9  

Witam,

Mam zamiar wykupic nowe mieszkanie w bloku. Wpłaciłem już opłatę za rezerwację, jednak naszło mnie pytanie odnośnie zawieszenia anteny do odbioru TV "n".
    Odpowiedz dewelopera zwaliła mnie z nóg. Na (nowym) bloku anten dodatkowych (jedna jest) wieszać nie wolno.
    Pytania mam następujące:
    1) Czy mam jakiekolwiek szanse na odbiór "n-ki" bez wieszania anteny na zewnątrz budynku?
    2) Czy złącze internetowe w nagrwarce tunera TV 'n' umożliwia odbiór danych przez internet?
    3) Czy jest szansa użyć jakiejś mniejszej anteny ( nie zagracać pokoju) z jakimś wzmacniaczem wewnątrz budynku?

Słyszałem że można antenę umieścić na strychu i sygnał może być odbierany przez cienki dach, jednak ten blok nie posiada strychu.

Będę bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi jako że mam jeszcze 1 dzień na wycofanie pieniędzy (decyzję muszę podjąć w środę do godz. ok. 12:00)

Dzięki i pozdro

0 8
  • #2 29 Wrz 2009 11:16
    HaPe
    Poziom 17  

Przez złącze RJ-45 możesz odbierać tylko informacje pogodowe w formie tekstowej.

Montując antenę wewnątrz raczej się nie da.

A nie masz tam lokalnego operatora telewizji cyfrowej kablowej?

0
  • #3 29 Wrz 2009 11:16
    Doominus
    Poziom 34  

Nie macie instalacji zbiorczej sat ?
    Od czego jest ta jedna antena.

0
  • #4 29 Wrz 2009 12:11
    zabbii
    Poziom 15  

Dziwna sprawa. Tak na chłopski rozum to właściwie w każdym bloku nowo wybudowanym jest zbiorcza instalacja do podpięcia TV i telefonów. Tylko teraz pytanie kto decyduje o tym co pod tą zbiorczą instalację się podepnie? Czy będzie to TV kablowa (ja tak mam przynajmniej czyli, TV kablowa + możliwość wykupienia internetu z kablówki) czy powiedzmy jedna antena na dachu + multiswich i taki układ wpięty do instalacji zbiorczej. U mnie zadecydowała wspólnota mieszkaniowa, że bierzemy kablówkę. Może w tym bloku jest możliwość wyboru czy się chce mieć sygnał z satelity czy z kablówki? W końcu w miejscu gdzie się schodzą przewody z wszystkich lokali można to tak podpiąć, aby kto chce mieć kablówkę ma kablówkę a kto chce mieć indywidualną satelitę to ma satelitę. Myślę, że jak na zbiorczą satelitę założy się 2 konwertery na najbardziej popularne w Polsce satelity HotBird'a i Astrę to spokojnie wystarczy aby zadowolić potencjalnych odbiorców sygnału z takiej instalacji.

0
  • #5 29 Wrz 2009 12:37
    punkcik5
    Poziom 9  

Już spieszę z wyjaśnieniem.
    Otóż zapomniałęm wspomnieć o najważniejszym -
    rzecz dzieje się w UK.
    Fakt, jest na bloku antena zbiorcza ale ma inny kąt ustwienia (inny satelita).

0
  • #6 29 Wrz 2009 12:46
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Wrz 2009 13:09
    punkcik5
    Poziom 9  

Znalazlem tu podobnego posta od Moniki.
    Ciekawy był pomysł kogoś odnośnie sprawdzenia czy prawo nie przewiduje wyjątku dla obcokrajowców "za wzgle do na łączność z ojczyzną". Sprawdze to.

Rozumiem już że chyba innej drogi nie ma.

Dzieki zatem wszystkim tymczasem, choć do jutra bede jeszcze zaglądał czy nie ma jakichś nowszych odpowiedzi.

0
  • #8 29 Wrz 2009 13:16
    zabbii
    Poziom 15  

punkcik5 napisał:
    Już spieszę z wyjaśnieniem.
    Otóż zapomniałęm wspomnieć o najważniejszym -
    rzecz dzieje się w UK.
    Fakt, jest na bloku antena zbiorcza ale ma inny kąt ustwienia (inny satelita).

No to jest bardzo istotna informacja, że akcja dzieje się w UK :)

Jest jeszcze wynalazek zwany anteną satelitarną SELFSAT ale skuteczności jej działania nie znam. Może ktoś miał coś takiego i może coś na ten temat powiedzieć??? Przy założeniu, że masz okna skierowane na południe to może uda się coś złapać z nieba za pomocą takiego wynalazku jak sobie za oknem albo na balkonie albo pod parapetem zawiesisz pomiędzy pelargoniami :)
    W skuteczność takiej anteny nie za bardzo mi się chce wierzyć ale to ostateczność jeżeli nie można założyć normalnego talerza.

0
  • #9 29 Wrz 2009 14:54
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

punkcik5 napisał:
    Znalazlem tu podobnego posta od Moniki.
    Ciekawy był pomysł kogoś odnośnie sprawdzenia czy prawo nie przewiduje wyjątku dla obcokrajowców "za wzgle do na łączność z ojczyzną". Sprawdze to.

Prawo gwarantuje pełny dostęp do dowolnych mediów bez ograniczeń. Wyjątkiem są tylko obiekty zabytkowe. UK to cywilizowany kraj a nie Polska gdzie kablówki poprzez łapówy dla prezesów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych uprawiają proceder bezprawnego zastraszania tych którzy nie chcą korzystać z 'atrakcyjnej' ich oferty....

Nie ma tu znaczenia narodowość itd.

W przypadku obiektów zabytkowych można zapewne wynegocjować dostarczenie sygnału.

0