Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto do pracy - nieduże, tania eksploatacja, niskie spalanie

alvaro99 29 Wrz 2009 11:42 9352 4
  • #1 29 Wrz 2009 11:42
    alvaro99
    Poziom 22  

Witam!

Zatanawiam się nad kupnem samochodu używanego do pracy.
    Samochód typowo do miasta, ewentualnie jakiś wypad poza ale sporadycznie.
    Cenił bym sobie w nim tanią eksploatację, małą awaryjność i niskie spalanie.

Cena samochodu - do 10 000 zł.

Moja propozycja to Fait Punto II, Golf III, Renault Clio.

Zapraszam do dyskusji i wymiany własnych opinii.

2 4
  • #3 30 Wrz 2009 19:59
    dworzan
    Poziom 10  

punto II to 1.2 8v - raczej dobry wybór bo tanie części
    golf III hmmm... ciężko znaleźć w dobrym stanie - jeśli jest to ok. 10 tys. za rok 1995-97 - Polecam raczej VW Polo bo mniej "zajeżdżony"
    Może jakaś Corsa , albo Seat ibiza ?
    Polecam
    http://www.forumsamochodowe.pl/ dział "Jakie auto kupić?"

0
  • #4 01 Paź 2009 13:22
    piotr270cdi
    Poziom 9  

Autko do pracy powiadasz... Przybliżę ci sylwetkę jednego autka, które może ci się sposobać:
    Volkswagen Polo (6n) w silniku 1.4 bądź 1.9 SDI
    1.4 (60km) - spalanie w granicach 7.5litra w mieście, w trasie trzeba liczyć 6 litrów jeżeli nie chcemy zbytnio zostawać w tyle. Silnik tani w utrzymaniu, a przede wszystkim bardzo trwały ponieważ z takiej pojemności 'wycisneli' jedynie 60 km. Mówiąc jedyne nie mam na myśli tego że auto 'nie jedzie' tylko to iż konkurencja potrafi więcej, ale co za tym idzie, żywotność mocniejszego silnika będzie krótsza.
    Samo autko prowadzi się bardzo dobrze, i pewnie (miałem okazję jechać corsa, a potem polo właśnie 1.4 - różnica jest naprawdę duża, z korzyścią dla POLO).

1.9 SDI (64km) - spalanie w mieście w granicach 6.5 litra, w trasie da się zejść do 4.3l ale to jest męczarnia dla nas jak i dla innych kierowców. Silnik praktycznie bez awaryjny, jak i nie śmiertelny (64km z 1896ccm..). Jednak według mnie polo z 1.9 sdi jest alternatywą wyłącznie dla ludzi rządających naprawdę niskiego spalania, ponieważ osiągi... osiągi nadają się wyłącznie do miasta.

Co do samego auta, to jest praktycznie bez awaryjne, zawieszenie dość twarde, autko pewnie się prowadzi. Szukając takiego auta, wróciłbym uwagę aby posiadało ono wspomaganie kierownicy, bo z pozoru tym małym autkiem bez wspomagania jest nie komfortowo .

0
  • #5 03 Paź 2009 08:05
    111mishi111
    Poziom 8  

fiat punto II - zdecydowanie odradzam do tego celu. Rzeczywiscie jest to auto miejskie, bardzo krótka skrzynia ułatwia jazdę miejską...cóż z tego awaryjnosc tego auta jest naprawde spora.

Ja mam inna propozycje.HONDA CIVIC V ewentualnie VI (bo z tym modelem też zmieścisz sie w tej cenie). Do miasta lepiej coś z LPG. A ten model dośc łatwo dostać z instalacja gazową. Awaryjność praktycznie zerowa. Wiem to i z doświadczenia i ze źródeł pisanych.Auto małe i niezwykle zwinne. Jeździłem nawet sedanem i byłem zaskoczony jego zwrotnością. Silniki nie maja dużej pojemności ale za to spora moc. Wysoko obrotowy silnik bardzo dobrze znosi "przytrzymanie" jedynki spod świateł.

0