Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI-3646a ciągle wypompowuje wodę

przemoczer 29 Wrz 2009 13:28 12641 3
  • #1 29 Wrz 2009 13:28
    przemoczer
    Poziom 2  

Witam. Zmywarka jak w tytule zatrzymała się w czasie pracy z sygnałem alarmowym serią czterokrotnych dźwięków. Awaria nadmiar wody. Pomimo załączenia przycisku stop programatora, pompa wypompowujaca wodę cały czas pracuje a wody nie ma. Zrobiłem twardy reset i wyłączyłem zasilanie z sieci. Po natychmiastowym załączeniu zasilania pompa pracowała nadal. Wyłączyłem zasilanie na dłużej i ponownie włączyłem - pompa nie pracuje. Zaprogramowałem cykl płukania i załączyłem ponownie zmywarkę. Krok pierwszy wypompowanie wody - bez zastrzeżeń, krok drugi spryskanie naczyń - ok , krok trzeci wypompowywanie wody - pompa pracuje wypompowuje całą wodę, słychać jak zasysa powietrze i zmywarka emituje komunikat cztery dźwieki - nadmiar wody. Ponowne wyłączenie programu nic nie daje potrzebne jest zdjęcie zasilania aby zatrzymać pompę. Pomimo iż od zatrzymania minęły dwa dni każde włączenie prądu wywołuje pracę pompy.
    Awaria i objawy wskazywałyby na sklejony przekaźnik, pytanie tylko dlaczego w pierwszym kroku pompowanie odbyło się prawidłowo i pompa zatrzymała się. Zanim doszło do tego , że pompa cały czas pracuje, to można było ją zatrzymać zdjęciem zasilania. Startowałem z płukaniem kilka razy i wykonała identycznie kroki jak opisałem powyżej.
    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o radę.

2 3
  • #2 29 Wrz 2009 19:47
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz wodę pod zmywarką,podniesiony pływak styropianowy ; wyciek - sprawdź z czego.

3
  • #3 29 Wrz 2009 21:00
    przemoczer
    Poziom 2  

Nie mam żadnego wycieku. Gdy podnoszę dźwignię nad pływakiem to słychać jak microswetch się załącza. Przed godziną załączyłem zasilanie i pompa nie wystartowała.Włączyłem więc program płukania i zmywarka wykonała cały cykl, jednak po ponownym uruchomieniu płukania znowu zatrzymała się podczas wypłukiwania wody z alarmem 4.

4
  • #4 30 Wrz 2009 22:40
    przemoczer
    Poziom 2  

Problem po części usunięty. Dzięki Cezet, nie mam co prawda wycieku ale poszedłem w kierunku Twojej podpowiedzi i okazało się, że pomimo iż pływak spoczywa na dnie zmywarki, to jednak dźwignia załącza krańcówkę. Tymczasowo zablokowałem ją aby się nie przemieściła i wykonałem dla pewności dwa pełne programy mycia i jest OK. Pozostaje teraz tylko sprawdzić czy przesunęła się krańcówka czy też mocowanie dźwigni, ale to już przysłowiowy pikuś. Widziałem, że trochę osób było zainteresowanych tematem dlatego informuję co było przyczyną awarii.
    Cezet jeszcze raz dzięki.:D

4