Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer Deh4000UB na wyjściu RCA napady basu

Momos1 29 Wrz 2009 15:18 984 3
  • #1 29 Wrz 2009 15:18
    Momos1
    Poziom 9  

Jakiś czas temu robiłem sobie dystanse pod głośniki. Do radyjka miałem podłączony wzmacniacz Blaupunkt GTA260. Przez przypadek położyłem śrubokręt tak że złączył na kablu od głośników we wzmacniaczu plus i minus na lewym kanale. Od tamtej pory przy podkręceniu odrobinę głośności we wzmacniaczu, z głośników wydobywa się dźwięk trzepania dywanów tylko w bardzo szybkim tempie, takie uderzenia bassu. Myślałem że poszedł wzmacniacz, oddałem na gwarancje, dzisiaj przysłali mi nowy GTA270. Podłączam i o dziwo problem ten sam. To jak nie wzmacniacz to pewnie radio. Wziąłem Iphona i podłączyłem go przez Chinch do wzmacniacza, zero zakłóceń, dźwięk czyściutki, i żeby nie było, kable wzmacniacz>radio były zmieniane i nie dało to żadnego efektu. i jeszcze co ciekawsze, gdy odpalam silnik w głośnikach słychać odgłos silnika (przy podłączeniu iphona jest ok), może głupio to brzmi ale na prawdę tak jest :P Gdy podłączę głośniki normalnie do radia przez kostke ISO i oryginalne kable to wszystko gra ok. Co mogło się z tym stać ?

0 3
  • #2 29 Wrz 2009 17:16
    djlj24
    Spec od car audio

Wygląda na jeden z problemów masy - albo jej braku na kablu cinch albo też na pętli masy.

0
  • #3 29 Wrz 2009 21:26
    Momos1
    Poziom 9  

Doszedłem do tego gdy poszedłem do samochodu po napisaniu tego tematu :P Nie było masy na wyjściu pre-out, Poprostu dodalem 2 kabelki pod wtyczki i przykręciłem do radia śrubką i gra gitara :P Jak zrobić to nie używając kabelków ?

0
  • #4 03 Paź 2009 07:12
    danek17
    Poziom 12  

odnaleźć czy masy nie ma na cinchu czy już w samym radiu się np ścieżka upaliła / zimne luty...

0
  Szukaj w 5mln produktów