Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symetryczne dzielenie łącza - jaki router??

29 Wrz 2009 18:36 2510 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Kolega ma neostradę, (livebox tp) ale zamierza założyć internet od Ery (przez adsl) i nie wiem jaki router wybrać (chce kupić w własnym zakresie), aby można było korzystać z internetu symetrycznie (nie wiem czy dobrze napisałam, chodzi mi o to, żeby na każdy komputer był przydzielony jakiś limit prędkości) gdyż kolega gra w różne gierki MMPRPG, nie wiem jaki to będzie Annex.

Proszę o jakieś propozycje dla Annexu a i b (lub router obsługujący obydwa typy) oczywiście w rozsądnej cenie. Proszę o nie pisanie nazw routerów za kilkaset zł, to będzie router wykorzystywany w nowatorskiej sieci (w domu), 2 komputery, może być ale nie musi WLAN.

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Ewentualnie jakiś dobry program ograniczający transfer, mały, nieskomplikowany, włączający się i aktywujący wraz ze startem systemu.
  • Poziom 26  
    djozim napisał:
    Dodano po 3 [minuty]:
    Ewentualnie jakiś dobry program ograniczający transfer, mały, nieskomplikowany, włączający się i aktywujący wraz ze startem systemu.

Płatny, NetLimiter. Wystarczającą wersją jest wersja v1.3
  • Poziom 12  
    A jakaś propozycja routerów??
  • Poziom 26  
    djozim napisał:
    A jakaś propozycja routerów??

Np.: Linksys WRT54G/GL/GS z wgranym Tomato. Jednak do niego będzie potrzebny jeszcze modem :|
  • Poziom 34  
    djozim napisał:
    chodzi mi o to, żeby na każdy komputer był przydzielony jakiś limit prędkości gdyż kolega gra w różne gierki MMPRPG, nie wiem jaki to będzie Annex.

Co ma Annex do limitu prędkości :?:

djozim napisał:
    nie wiem jaki router wybrać (chce kupić w własnym zakresie), aby można było korzystać z internetu symetrycznie (nie wiem czy dobrze napisałam, chodzi mi o to, żeby na każdy komputer był przydzielony jakiś limit prędkości)

To się nazywa podział prędkości łącza (a nie symetrycznie).

djozim napisał:
    Proszę o jakieś propozycje dla Annexu a i b (lub router obsługujący obydwa typy)

Nie ma routerów obsługujących Annex A i Annex B - kupujesz albo taki, albo taki zależnie jaki masz rodzaj przyłącza telefonicznego (w TPSA z reguły Annex A)
  • Poziom 12  
    Annex A i B obsługuje FritzBox 7270, modele 7170 i 7050 po odpowiedniej modyfikacji da się także używać też pod Annex A lub B...

pozdrawiam,
    goabroad
  • Poziom 34  
    Nie słyszałem jeszcze o tych produktach - w sumie mało obracam się w routerach typu "home edition" :P Także zwracam w takim razie honor do kieszeni :)