Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralka proteco q60a - fotokomórki a otwieranie bramy

sqt_x 29 Sep 2009 19:06 4005 5
 • #1
  sqt_x
  Level 12  
  Witam, posiadam następujący problem z ową centralką. Zamontowana jest do bramy dwu skrzydłowej razem z fotokomórkami. Podstawowy problem to taki że podczas otwierania nie można przeciąć fotokomórek ponieważ brama zatrzymuje się. Jest to trochę uciążliwe. Mam instrukcję jednak w żaden sposób nie potrafię wyłączyć tego zabezpieczenia aby brama otwierała się mimo przecięcia promienia fotokomórek. Być może to wina zbyt "fachowego" języka jakiego użyli w instrukcji.
 • #2
  Karol966
  Level 30  
  Witam. Ta opcja jest do wyłączenia. Zakładałem taką centralkę. Jest to również kwestia podłączenia - z tego co pamiętam można podłączyć fotokomórki przy otwieraniu jak i przy zamykaniu.
 • #3
  sqt_x
  Level 12  
  właśnie o to chodzi mi. Nie rozumie tego pojęcia "przy otwieraniu" i "przy zamykaniu" Przecież fotokomórki mają być podłączone do odpowiedniej lini, więc skąd wynikają dwa rodzaje podłączeń ?:D
  Widzę żę jedyny sposób na wyłączenie tej wrednej opcji jest odpowiednie połączenie, jednak wolę nie mieszać za ostro z kablami. Same ustawianie parametrów to nie jest problem.
 • #5
  sqt_x
  Level 12  
  dzięki, zmotywowałeś mnie i po przejrzeniu jeszcze raz instrukcji, zrobiłem to jak być powinno :D