Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox 360 Lutowanie BGA jaki topnik

29 Wrz 2009 20:32 10527 9
  • Poziom 20  
    Witam ...
    Posiadam stacje lutownicą i chce poprawić połączenia między płytą a gpu tylko nie wiem jaki topnik użyć do jest bardzo ich wiele i nie wiem jaki jest dobry

Pozdrawiam baloon
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik obserwowany
    Masz Infrared czy hot air?
    Topnik czy pasta lutownicza czy kulki BGA?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Mam hot air tylko nie wiem jakiem topnikiem podlać żeby poprawić połączenia chodzi mi oto żeby roztopić kulki pod gpu
  • Poziom 20  
    Mam pytanko kupiłem Topnik RF 800 i co dalej mam podlać ten gpu na całości i hot arem podgrzać a czy to się wszystko nie rozpłynie w jedno dużą kule cyny??
  • Poziom 24  
    Ogólnie lutowanie tego HA nie jest dobrym pomysłem
    1 jest to stop bezołowiowy (musisz dobrać precyzyjnie temp)
    2 płyta bardzo dobrze odprowadza ciepło bez stacji INFRARED będziesz palić lakier a kulki będą trzymać.
    3 HA grzejesz bardziej punktowo i płyta będzie falować.

Topnik nie jest najgorszy, ale są lepsze. RF 800 lubi sie przypalać.
  • Poziom 11  
    po za tym plyte trzeba grzac z 2 stron sam hotair na dlugo nie pomoze
  • Poziom 20  
    To jaki topnik jest dobry do tej operacji
  • Poziom 28  
    - Topnik musi być w płynie, żeby podlać układ dokładnie z czterech stron, topniki zagęszczone czy w żelu do reflow się nie nadają.
    - Jeżeli nie masz możliwości usunięcia agresywnych pozostałości topnika, to musi być to topnik jak najmniej agresywny, żadnych kwasów organicznych które spowodują korozję punktów lutowniczych czy ścieżek na płycie.
    - Musi być przeznaczony do reflow, będzie aktywował się w odpowiedniej temperaturze.

Daruj sobie wynalazki z Allegro typu RF800, bo to są topniki oparte na kalafonii i w dodatku zbyt agresywne do takich zadań.

Polecam Ci firmę Kester www.kester.com
    Myślę, że topnik Kester 951 powinien być odpowiedni.
  • Poziom 13  
    Witajcie
    Czy jest ktoś w stanie podać mi nazwę topnika w płynie do reflow? Same pasty nic w płynie nie jest dostępne.