Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung D900 - Samsung PC Studio 3 nie wykrywa, not connect

felek144 29 Sep 2009 20:51 3520 3
 • #1
  felek144
  Level 9  
  Witam, zainstalowałem ostatnio Samsung PC Studio 3 do telefonu oczywiście Samsung (d900i) i wszystko ładnie chodziło. Na drugi dzień gdy podpinam telefon program juz go nie wykrywa ale w windowsie jest wykryty(poniewaz slychac charakterystyczny dzwek) tak samo telefon wykrywa kabel usb (laduje sie), w programie pisze not connect. Przeinstalowalem program ale dalej nic.
  Proszę o pomoc! :)
 • #2
  orzelpiotr
  Level 34  
  Wejdź w panel sterowania > system > menadżer urządzeń - podłącz kabel do telefonu, po chwili powinny się pojawić nowe urządzenia, bądź nieznane urządzenia - usuń każde z nowo pokazanych urządzeń. Następnie odinstaluj oprogramowanie telefonu po czym zrestartuj komputer i zainstaluj ponownie oprogramowanie. Jeśli i to nie pomoże poszukaj konfliktów - często np adapter bluetooth powoduje nakładanie się portów i blokowanie innych urządzeń.
 • #3
  felek144
  Level 9  
  dalej nie chodzi :(. A moglbys cos powiedziec wiecej o tym blokowaniu? ;)
 • #4
  orzelpiotr
  Level 34  
  Blokowanie polega na tym, iż zainstalowany sterownik bluetooth często tworzy "Standardowy port szeregowy przez łącze Bluetooth" (może być ich nawet kilkanaście), każdy z portów zabiera jeden nr portu COM. Przez co po podłączeniu urządzenia synchronizacja nie jest możliwa gdyż zakres portów dla poszczególnych aplikacji jest ograniczony (np porty od COM3 do COM7).

  W powyższym przypadku trzeba wejść we właściwości "Standardowy port szeregowy przez łącze Bluetooth" i zmienić przypisany port COM na jakiś odległy numer np COM42.

  Zobacz czy jak podłączysz telefon w menadżerze urządzeń widnieje
  Samsung mobile device.

  Możesz również wyłączyć na czas synchronizacji firewalla (oraz inne oprogramowanie do telefonów Nokia (PC SUIT)) bo też może zakłócać połączenie - co prawda nie wiem czy to zadziała w przypadku telefonu ale z urządzeniami PDA się sprawdzało.

  Możesz także spróbować podłączyć kabel USB do różnych gniazd.