Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry słuchawek

dayus 16 Cze 2004 15:42 7127 11
  • #1 16 Cze 2004 15:42
    dayus
    Poziom 21  

Tak jak w temacie: co to jest:
    - moc wejściowa
    - dynamika (wiem co to jest,ale jaka potrzebna?)

Chce do mixowania słuchawki, zeby glos leciał prosto z karty dzwiekowej z kompa do słuchawek,bez wzmaka, jakie mi bede potrzebne,zeby głośno grały?

0 11
  • #2 16 Cze 2004 19:25
    IrekKo
    Poziom 32  

Moc wejściowa nie jest tak istotna, choć większa jest lepsza (mniejsze ryzyko przesterowania).
    Dynamika nim większa tym lepiej, ale w twoim przypadku równierz nie ma za dużego znaczenia, ponieważ jak podejrzewam muzyka, którą będziesz miksował będzie o małej dynamice.
    Ważnym parametrem jest impedancja, nim mniej tym lepiej, szczególnie jak podłączysz do wejście bez regulacji.
    Drugim ważnym parametrem jest efektywność (nie zawsze podawana) w twoim przypadku im większa tym lepiej.

0
  • #3 16 Cze 2004 19:37
    Sound Wave
    Spec od akustyki

produceńci słuchawek myslą dynamike ze skutecznością to taka dorobna podpowiedź.... pozatym normy wg których to opisują są z często księzyca

0
  • #4 16 Cze 2004 20:59
    irek2
    Poziom 40  

Najwazniejszy dla ciebie bedzie wybor sluchawek zamknietych lub otwartych. Zamkniete lepiej odizolowyja cie od otoczenia ale uszy szubciej sie poca za to najczesciej maja wiecej basu.
    Wazna jest tez impedancja jaka mozna podlaczyc do twojej karty muzycznej.
    No i ile kasy chcesz na to wydac. Ja polecam firme Sennheiser specjaliste od sluchawek jestem szczesliwym posiadaczem HD565 kosztowaly mnie prawie moja pensje ale graja ladnie tylko ze zadko je uzywam.

0
  • #5 16 Cze 2004 21:13
    dayus
    Poziom 21  

Cytat:
    Ja polecam firme Sennheiser
    Ale śmieszne, to troche kosztuje...
    Philips - co o tym myslicie? Jesli bass lepszy w zamknietych to wezme zamknite.
    Ile by musiala być minimalna dynamika/skuteczność,zeby ruszyc z nimi bez wzmaka. Cena >100zł :)

0
  • #6 16 Cze 2004 21:30
    IrekKo
    Poziom 32  

Ja mam Philipsa SBC HP250, używam je do komputera.
    Co do brzmienia nie jes to coś wybitnego, ale kosztowały 70zł i mają regulację wzmocnienia na kablu (dł.5m). Są typu zamkniętego i ładnie leżą na uszach (nie są męczące).
    Muszisz wybrać sie do jakiegoś marketu i posłuchać na własne uszy, bo każdę brzmią inaczej i nikt tutaj ci nic nie doradzi, bo wiadomo co uszy to inne preferencje brzmieniowe, a już w twoim zakresie cenowym to naprawde trudno.

0
  • #7 17 Cze 2004 14:25
    dayus
    Poziom 21  

Cos poszukam w marketach. ALe czy sam komp uciagnie takie tanie słuchawki, co z glośnościa?. Jak zostanę pro-dj to sobie sprawie lepsze!

0
  • #8 17 Cze 2004 16:14
    Jon-X
    Poziom 28  

Polecam Philips SBC HP 150 - mam je i są rewelacyjne za tą cenę a co do głośności - lepiej puść to przez jakiś wzmacniaczyk, im naprawdę mało trzeba, styknie TDA 1517... wtedy jest naprawdę dobrze i głośno. Po pewnym okresie używania pałąk robi się bardziej giętki i znacznie lepiej pracuje się z jedną słuchawką :) a ten bezsensowny materiał z nauszników imitujący skórę zdziera się, jak się zedrze to pod spodem mamy znacznie milszy w dotyku materiał. Regulatory głośności mam zamostkowane bo przy tych prądach jakie mam na 1517 bardzo szybko zaczęły trzeszczeć i tracić kontakt, poza tym to bez sensu tak regulować z zachwianiem równowagi obu kanałów. Pozdrawiam :)

0
  • #9 17 Cze 2004 16:19
    esh0
    Poziom 19  

IrekKo napisał:
    Ja mam Philipsa SBC HP250, używam je do komputera.
    Co do brzmienia nie jes to coś wybitnego, ale kosztowały 70zł i mają regulację wzmocnienia na kablu (dł.5m). Są typu zamkniętego i ładnie leżą na uszach (nie są męczące).

I maja strasznie wyostrzone wysokie tony :( Ogolnie nie polecam tych sluchawek...aha i juz nie kosztuja 90zl :)

0
  • #11 18 Cze 2004 19:53
    eqt
    Poziom 26  

dynamika i efektywnośc oznacza dla słuchawek to samo. Po prostu dybamika zakłada że ucho słyszy od 0 dB. To tylko kwestia nazewnictwa.

0
  • #12 18 Cze 2004 21:30
    ar2rek.w
    Poziom 18  

mialem kiedys sluchawki zamkniete Panasonica (sprzedałem) nie pamietam modelu, basem sadzily nie ziemsko,ogolnie biorac pod uwage jakosc byla bardzo zadowalajaca z tym ze wiecej niz 30miniut nie moglem w nich usiedziec, bolaly uszy od tej gabki uszczelniajacej nie mowiac o poceniu. kozystam czasami z kumpla sluchawek Philipsa SBC HP090(cena w okolicach 35zl), w porownaniu do tamtych panasonicow sa chyba ze 2klasy nizej

0