Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierownica Tracer Speed Driver- nie działa.

szczepi111 29 Wrz 2009 21:20 6704 9
  • Poziom 9  
    Witam posiadam kierownicę Tracer Speed Driver jednak w ogóle nie działa.Kiedy podłączam ją do kompa to widać ją w kontrolerach gier ale nie da się jej w żaden sposób skalibrować.Przyciski nie działają, nie reaguje na obroty.Sterowniki zainstalowane także to nie z nimi problem.Gdy wchodzę w menedżer urządzeń i na zakładkę "urządzenie HID" są tam tylko dwa standardowe czyli kontroler gier zgodny z Hid i coś jeszcze, ale nigdzie nie ma nazwy mojej kierownicy.Szukałem po każdej zakładce i nic.Aha usługę dostępu do urządzeń typu HID mam włączoną.Proszę o szybką i sprawną pomoc ;)
  • Admin grupy komputery
    Będzie taka szybka i sprawna jak twój tajemniczy system operacyjny.
  • Poziom 9  
    Mój system to XP jeżeli o to Ci chodziło.Jeżeli nie chcesz pomóc to nie pisz.
  • Poziom 22  
    Chciał pomóc tylko dane trzeba podać. System serwice pack czy działa wcześniej czy zrobiło się nagle czy po jakichś zmianach w ustawieniach itd.

Według mnie spróbuj przywracania systemu. Przywróć go na czas kiedy kierownica działała np. miesiąc temu. Powinno pomóc.
  • Poziom 9  
    Heh kierownica z tego co pamiętam to nigdy nie działała zawsze był jakiś problem.Mam SERVICE PACK 2.Żadnych zmian nie było.
  • Poziom 15  
    Spokojnie. Ja zaczął bym od banału. Sprawdź czy kierownica napewno jest dobrze podłączona, czy wtyki nie są wadliwe. Miałem podobnie z drukarkę, i okazało się że po wymianie kabla wszystko wróciło do normy.
    Jeżeli nie to to może rzeczywiście warto przyjrzeć się swojemu systemowi operacyjnemu....może czas go odświeżyć?
    Jest jeszcze jedno wyjście sprawdzić u kogoś na innym komie jak to się sprawuje....jak będzie ok, to zostaje system. Często jest tak, że nawet nie wiemy że jest on cały zasyfiały :)
  • Poziom 21  
    Zainstaluj sobie SP3. Co do kierownicy masz możliwość sprawdzenia jej na innym sprzęcie?
  • Poziom 9  
    A więc tak,nie za bardzo mam możliwość jej sprawdzenia....nie chce mi się przez całe miasto lecieć......Gdy zainstalowałem od nowa Host USB to teraz gdy podłączam kierownicę do kompa to wyskakuje okienko że wykryto urządzenie typu HID.Kierownica jest na liście HCL ale nadal nie reaguje na nic.Wystarczy zainstalować tylko sp3??

Dodano po 20 [minuty]:

Ok ściągam to SP3 zobaczymy może pomoże

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Zainstalowałem SP3 jednak nie pomogło;/

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Macie jeszcze jakieś pomysły co może być tego przyczyną?Bo mi się już wyczerpały.
  • Poziom 22  
    czy kierownica na pewno jest sprawna?
  • Poziom 9  
    Kierownica jest wykrywana w grze ale żaden przycisk czy obrót koła nie reaguje.Nie idzie ustawić jej jako kontrolera .