Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder nBox piszczy i pobiera zbyt dużo prądu w STBY.

29 Wrz 2009 21:23 4873 4
  • Poziom 11  
    Od wczoraj mamy zestaw ''n -ki'' . Zauważyłem że dekoder piszczy w rożnych sytuacjach np.przy odbiorze kanału HD. Poczytałem trochę na forach , i już wiem że muszę go wymienić na model BZX 067 lub BSk ( mam BZX B077). Co ciekawe , piszczy przy poborze prądu powyżej 0.85A , napięcie 12V. Gdy prąd wzrośnie do 1.15A pisk powraca. Zauważyłem również że po wyłączeniu dekodera w STBY prąd niewiele spada- np kanał bez HD prąd pdczas pracy 0.85A, po wyłączeniu 0.8A . Kanał z HD prąd 1.15A ,po wyłączeniu 1.1A. Wnioski - należy wyłączać dekoder na kanałach bez HD. i przygotować się na wyższy rachunek za energię el. W najlepszym wypadku bieże około 10W!!!.Czy to normalne? Starsze dekodery też pobierają tyle prądu na czuwaniu , czy tylko model BZX 077?
  • Moderator na urlopie...
    Oglądasz programy czy obroty tarczy w liczniku?
  • Poziom 11  
    Drogi -telesat1- Twoja odpowiedź nic nie wnosi, być moze przyjdzie czas że ,i Ty będziesz zaskoczony rachunkiem za energię . Zastanawiałeś się ile jest w domu tzw. ''wampirów energetycznych''?. Z telewizji raczej nie zrezygnuję, a jeżeli jest okazja wymienić dekoder , to ją wykorzystam. Miłego oglądania TV ,i nie zapomnij wyłączyć odbiornika !!!!!
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    nbox podobnie jak kiedyś tunery WizjiTV ma tę cechę że w standby procesor pracuje pełną parą. Przełączanie w standby jedynie wyłącza menu ekranowe i przełącza wejścia wyjścia. Próbuje on wtedy aktualizować firmware, listy kanałów id...

ITI ma głęboko gdzieś Twoje rachunki za prąd, taka jest prawda.

Podczas odbioru kanałów HD normą jest większy pobór mocy. Więcej danych jest przetwarzanych przez dekoder MPEG, skaler, układy wyjściowe itd..
  • Poziom 11  
    To jest konkretna odpowiedź. Skoro tak musi być, to trudno. Dziękuję i pozdrawiam.