Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz na przód w opcji bez sub-a

kubus21 29 Wrz 2009 21:33 1387 9
  • #1 29 Wrz 2009 21:33
    kubus21
    Poziom 17  

No więc sprzęt będzie grał w Fiacie Ducato .
    Drzwi wygłuszone matami ( obie ścianki ) , głośniki to PB-S-6C zamontowane na dystansach , jednostka sterująca to Pionerr DEH-7700MP .
    Z braku miejsca w takiej kabinie muszę zrezygnować z sub-a , i chciałbym uzyskać jak najlepszy bass na tych głośnikach .
    Podłączyłem to pod mojego XM z osobóweczki 2x30 RMS i jest głośno i czysto , ale sam bass nie zadowala mnie do końca .
    :(
    Czy jest szansa że po zastosowaniu innego wzmaka polepszy się góra ?
    Słyszałem nie raz jak potrafią zagrać 16-tki , i teraz nie wiem czy to wina samej kubatury kabiny , czy jednak zmiana wzmaka coś pomoże .
    Jeśli tak to polećcie mi coś .
    :)
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 30 Wrz 2009 08:49
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Opisz może czego ci brakuje w brzmieniu basu, jest go za mało/ za dużo? Jak masz ustawiony filtr HPF na wzmacniaczu? Pokombinuj z częstotliwością cięcia filtra.
    Problemem może być pojemność dużych drzwi w Ducato.

0
  • #3 30 Wrz 2009 11:07
    sokolr
    Poziom 15  

Hmmmm.... więc tak Xm jeśli jest starszej produkcji należy do grona bardzo kulturalnych wzmacniaczy, jednak biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności jakie w twoim samochodzie mogły mieć miejsce podejrzewam że oddał z siebie 2 x 25 ~ 27 wat. A te Powerbassy jednak potrzebują trochę mocy żeby je "bujnąć". Minimum te 60 wat musisz im podać.
    Jako, że pytałeś o wzmacniacz :
    AXTON IMPACT C502 (co prawda 4 kanały ale zawsze możesz jakąś małą skrzynkę pod siedzenie zrobić)
    HARMAN KARDON CA 280 (świetny mocowo wzmacniacz , na prawdę ma kopa, jednak trzeba uważać z mocą i cena dość wysoka)

0
  • #4 30 Wrz 2009 13:33
    kubus21
    Poziom 17  

No właśnie filtr jest wyłączony .
    Brakuje jako tako samego bass-u , po prostu jest go za mało .
    Za dużo średnicy i też się nie da odkręcić gałki żeby coś wyciągnąć z tych PB , bo wszystko z głośno ryczy .
    Spróbuje zmienić wzmak na trochę mocniejszy .
    Nie chce nic pakować pod siedzenia , auto jeździ w kurierce , więc miejsce potrzebne na co innego .
    Tak oglądam i znalazłem tego AXTON-a w dobrej cenie i zastanawiam się co ewentualnie można podpiąć pod ten 3 kanał na mostku , w sumie nic większego chyba nie wejdzie niż 20cm , a moc dostępna do zasilenia tego sub-a to około 150 w RMS .
    Co możecie polecić ?

0
  • #5 01 Paź 2009 08:33
    sokolr
    Poziom 15  

Podam Ci moje typy w kolejności:

Intertechnik MDS08 (trzeba go troszkę poszukać)
    RE Audio REX-8 D4 (essa)
    JBL GTO 804 (znany portal aukcyjny)

0
  • #6 01 Paź 2009 10:28
    cursor
    Poziom 30  

Ten axton to padaka jakich mało.
    Lepiej kup alpine 3553, albo philipsa dap600 lub 650, lepiej na tym wyjdziesz.

0
  • #7 01 Paź 2009 20:33
    kubus21
    Poziom 17  

No właśnie , ilu użytkowników , tyle opinii .
    A już miałem licytować tego axtona , bo na forach znalazłem dość dużo pozytywnych wypowiedzi na jego temat .
    Philipsa ciężko znaleźć , zresztą jakoś też nie przepadam za tą marką .
    Co do Alpina to przy mostku na 2 kanały będzie 2x80W(90W) w RMS , troszkę naddatku i na pewno nie będzie już opcji podłączenia SUB-a .
    Będę musiał pierw puścić ten zestaw na CarPowerze od znajomego żeby sprawdzić czy te 60W da faktycznie lepszy efekt , czy tylko zostanie opcja z jakimś małym SUB-em .

0
  • #8 01 Paź 2009 20:39
    dan7770
    Poziom 14  

Axton padaka a philips super :D Jaja sobie robisz ???????

0
  • #9 01 Paź 2009 20:55
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

dan7770 napisał:
    Axton padaka a philips super :D Jaja sobie robisz ???????

Nie jest może to różnica gigantyczna ale też uważam, że DAP 600 jest lepszy.

0
  • #10 01 Paź 2009 21:54
    _ige_
    Poziom 20  

Nie tylko ty :)
    Osobiscie nie sluchalem ale za to duzoooo sie nasluchalem opowiesci od ogarnietych na ten temat.

0