Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trafo EN60742 gdzie 230V ?

29 Wrz 2009 22:43 2097 7
  • Poziom 12  
    Witam

Posiadam trafo z lampki halogenowej 220v na 12v przy 50va i chciałbym je wykorzystać lecz nie wiem gdzie jest wejście na 220 V a gdzie wyjście szukałem na Google ale nie znalazłem odpowiedzi na moje nurtujące pytanie, zamieszczam fotkę .Wydaje mi sie ze można sprawdzić jakoś miernikiem lecz takiego nie posiadam:(.
  • Poziom 24  
    Witam.
    Czy jest brązowy i czerwony kolor przewodów?
    Chciałbym zobaczyć
    trafo EN60742 gdzie 230V ?
    bo EN60742 to norma.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Niestety nie występuje kolor brązowy ani czerwony ( oczywiście kolor uzwojenia jest jednolitym kolorem takim miedzianym tak jak na foto ). A miernikiem ja sprawdzić gdzie jest uzwojenie na 220v .

Mam jeszcze jedno trafo TS18\8 które ma 13,3V / 1,3A czy mogę podłączyć 1 halogen 12v na 15w ??? i czy da się zrobić jakiś ściemniacz do tego halogena ?.
  • Poziom 21  
    loba85 napisał:

Mam jeszcze jedno trafo TS18\8 które ma 13,3V / 1,3A czy mogę podłączyć 1 halogen 12v na 15w ??? i czy da się zrobić jakiś ściemniacz do tego halogena ?.

Tak, możesz podłączyć. "Ściemniacz" też da się dorobić.

Uzwojenie pierwotne będzie nawinięte cieńszym drutem więc łatwo dojdziesz, które to jest pierwotne.
  • Admin grupy audio
    ginger78 napisał:
    Uzwojenie pierwotne będzie nawinięte cieńszym drutem więc łatwo dojdziesz, które to jest pierwotne.

Oczywiście, tylko na zdjęciach widać trzy wyprowadzenia po stronie pierwotnej. Transformator ma jak widać wbudowany bezpiecznik termiczny, więc pewnie pomiędzy dwoma z nich jest bezpiecznik, a trzeci to drugi koniec uzwojenia. Trzeba miernikiem dojść które są które. Innej możliwości nie ma.
  • Poziom 12  
    Ok dziękuje za wszystkie odpowiedzi które dostałem . zamykam temat gdyż na strychu znalazłem stara lampkę halogenowa ( sprawna ) z przepalona żarówka tak wiec z nią się troszkę pobawię :PP I jest od razu z ściemniaczem wiec zupełności mi wystarczy ... Dziękuje pozdrawiam.