Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6210 i "dziwna" wspolpraca z zestawem glosno

16 Cze 2004 16:20 1125 5
  • Poziom 18  
    Witam serdecznie!
    Do tej pory mialem Nokie 5110 ale chcialem odrobinke pojsc do "przodu" i zakupilem 6210 poniewaz ta wspolpracuje rowniez z moim zestawem glosnomowiacym w samochodzie. Zauwazylem jednak dziwna (moim zdaniem nie do konca normalna) wpolprace z tymze zestawem... Otoz po umieszczeniu telefonu w uchwycie pojawia sie charakterystyczny dzwiek w glosniczku zestawu, ktory potwierdza zalaczenie sie i gotowosc dzialania zestawu. I nie byloby w tym nic dziwnego bo to jest OK, ale po wyjeciu telefonu i powtornym wlozeniu do uchwytu juz tego nie ma, pojawia sie napis na wyswietlaczu telefonu "Zablokowano klawiature" i potwierdzenia z glosniczka juz nie ma. "Pomaga" reset telefonu - WYL/ZAL telefonu i znow po wlozeniu do uchwytu jest OK... Wlozylem karte do poprzedniczki - N5110 - i tam wszystko OK za kazdym razem. Co moze byc przyczyna tego zjawiska? Zestaw na 10000% wspolpracuje z 6210. Czyzby jakies wadliwe oprogramowanie? :(
    Prosze o pomoc, za ktora BARDZO dziekuje
    Janusz
  • Poziom 15  
    jak najbardziej wszystko wskazuje na soft. zflashuj go i powinno być ok
  • Poziom 18  
    Dzieki!
    Wpadlem na to troszke wczesniej :)
    Sflashowalem go do softu 05.44 (mialem najnowszy 05.56) - bez poprawy, zadalem mu flash 05.36 i wszystko gra... Tylko nie wiem czego w ten sposob sie pozbylem - inaczej mowiac jakie sa roznice miedzy tymi oprogramowaniami
    Pozdrawiam
    Janusz
  • Poziom 15  
    jeśli chodzi o te softy to różnica jest kosmetyczna - w nowych softach nie pojawiają się prawie nigdy jakieś dodatkowe funkcje są tylko poprawiane ew. wady typu zawieszanie się w określonych sytuacjach, bezpieczeństwo danych czy lepsza współpraca z komputerem itd..., (zazwyczaj sa to zmiany niezauważalne)

• Poziom 27  
    Witam, pewnie zestaw THB, jezeli tak, nie bedzie chodzic z 5.56. Trzeba zmienic oprogramowanie telefonu na nizsze lub oprogramowanie centralki w THB za pieniadze ok 150 zl. Sprawdzone. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    wiesiekj napisał:
    Witam, pewnie zestaw THB, jezeli tak, nie bedzie chodzic z 5.56.

Miałeś rację :D :) To zestaw THB, choć jak u kolegi patrzyłem na "oryginalny" CARK 91 (widziałem opakowanie) to na poszczególnych jego elementach widniało THB. Tańszym rozwiązaniem w moim przypadku okazało się wgranie softu do telefonu (nie chwaląc się - sam to zrobiłem). Ale idąc w dół z wersjami dopiero 5.36 podjęła poprawną współpracę z tym zestawem.
    Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
    Janusz