Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konsolą Creative

carefree 30 Wrz 2009 02:16 3626 7
  • #1 30 Wrz 2009 02:16
    carefree
    Poziom 17  

Witam. Moja karta dźwiękowa to Creative Labs X-Fi XtremeGamer FATAL1TY PRO. Kiedyś, za każdym razem, po zainstalowaniu swieżego Windowsa XP miałem agenta (jeśli źle to nazwałem to niech ktoś poprawi) konsoli Creative (dla nie kojarzących ikonka w prawym dolnym rogu), w której mogłem wszystko ustawić, od głośności, do zaawansowanych ustawień. Nie wiem dlaczego (nic się nie zmieniło od kiedy to działało), za każdym razem kiedy zainstaluję Windowsa i sterowniki z programami do k. dźwiękowej agenta nie ma. Kto wie jak mogę sobie z tym poradzić? Konsolę mogę uruchomić jedynie z menu Start.

• #2 30 Wrz 2009 02:31
    Usunięty
  • #3 30 Wrz 2009 03:41
    carefree
    Poziom 17  

A nie wiesz przypadkiem gdzie to jest? Jedyne co znalazłem to Sounds and Audio Devices Properties i tam jest okienko Place volume icon in the taskbar, które już jest zaznaczone, ale dzięki niemu można włączyć, albo wyłączyć "windowsowy głośniczek". A co z Creative console?

• #4 30 Wrz 2009 04:07
    Usunięty
  • #5 30 Wrz 2009 07:46
    carefree
    Poziom 17  

Kolego, mam takie pytanie (tylko bez obrazy), czy ty zgadujesz, czy masz przed oczami tą opcję? U mnie wygląda to następująco:

A po kliknięciu w przycisk MODE w lewym dolnym rogu, takie okienko:

Przeglądałem też inne aplikacje Creative, zaglądałem wgłąb i nic takiego nie ma. A może jest jakiś sposób, żeby wrzucić skrót do dolnego paska, obok zegara (nie do Quick launch), czyli żeby samemu zrobić agenta?

Acha i żeby nikt nie pomyślał, że jestem jakiś głupi, zaznaczenie "Launch console if the console is installed" nic nie zmienia. Jeśli odznaczę tą opcję zamknie konsolę.

• #6 30 Wrz 2009 13:34
    Usunięty
  • #7 30 Wrz 2009 15:29
    carefree
    Poziom 17  

Tak. Chodzi mi o to prawe dolne okno i ikonę w pasku powiadomień. Znalazłem jeszcze jedną opcję, za pomocą której mógłbym to włączyć. Na twoim obrazie widać okno Entertaintment mode (górne, lewe). Jeśli kliknę na ikonkę w górnym lewym rogu, rozwija mi się menu i tam jest opcja Minimize to Tray. To też nic nie zmienia.
    Pamiętam, że wcześniej, w czasach, kiedy nie było tego problemu zaktualizowałem wszystko co się dało z Creative i ikona z paska powiadomień zniknęła. Ale czemu dzieje się tak teraz, kiedy nic nie aktualizowałem? Kolego sroka, a jaką dokładnie kartę ty masz? Widzę, że masz dodane dwie opcje Dolby i dts, których u mnie nie ma.

I jeszcze jedna poprawka. Moja karta to X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series.

• #8 30 Wrz 2009 16:29
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME