Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Panasonic NV-SD427-zamoczynnie przechodzi w "pauze&

leonsio69 30 Sep 2009 10:10 1044 2
    leonsio69
    Level 13  
    Witam.
    Przeglądałem tematy na forum, ale podobnej usterki nie znalazłem, więc proszę o pomoc.
    Magnetowid odtwarza prawidłowo tylko przez parę sekund, po czym pauzuje. To samo się dzieje w przewijaniu na podglądzie. Obraz w funkcji play i pauza jest prawidłowy. Naciśnięcie dowolnego przycisku (z wyjątkiem power i eject) powoduje odtwarzanie jak powyżej. Na wyświetlaczu widać samoczynne przejście powyższych funkcji.
    Nieszczelność kondensatora podtrzymującego uszkodziła druk, który wyczyściłem i naprawiłem. Czyściłem również przełącznik funkcji, ale nic to nie pomogło. Czas od play do pauzy jest różny (od 2 do około 7 sekund) i po nagrzaniu wydaje się dłuższy. Zasilacz myślę że jest dobry, ponieważ odtwarzany obraz jest prawidłowy.
    Podejrzewam sprzęgło, ale proszę o porady.
    Newelco
    Level 20  
    Po pierwsze, jaką pauzę?
    Czy podczas zatrzymania widoczny jest na wyświetlaczu znak pauzy?
    Z tego co piszesz napęd zatrzymuje się w miejscu, więc pewnie nie wydala capstan motor. A co za tym idzie, w tym modelu, leciwym już na te czasy padają kondensatory elektrolityczne w zasilaczu po stronie wtórnej. Po podgrzaniu i wylutowaniu można je "poczuć". Możliwe że to jest przyczyną tego zachowania.Sprawdź i upewnij się co do napięć wyjściowych zasilacza.
    leonsio69
    Level 13  
    Na wyświetlaczu i na obrazie jest funkcja pauzy ( stop klatka ). Po około godzinie defekt ustępuje, więc zmrażaczem pojechałem po kondensatorach zasilacza oraz scalakach na płycie. Na układach i innych podejrzanych miejscach poprawiłem luty. Wszystkie te zabiegi nic nie pomogły. Zauważyłem, że w pauzie pilot nie reaguje, natomiast w funkcji play jest dobrze. Wygląda na to, że głupieje procesor więc spróbuje jednak wymienić kondensatory w zasilaczu.

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Po wymianie kondensatorów bez zmian.
    Macie jakiś pomysł co dalej robić.