Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera '99 i napis SECURE na wyświetlaczu

Sl4w3kg 30 Wrz 2009 10:21 3984 3
  • #1 30 Wrz 2009 10:21
    Sl4w3kg
    Poziom 2  

Witam,
    samochód posiadam od roku i wszystko działało OK do czasu gdy tydzień temu ujrzałem napis WAIT na wyświetlaczu po czym napis SECURE. Początkowo gdy wyłączyłem auto, włączyłem alarm i znowu uruchomiłem radio "załapywało" jednak teraz już cisza.
    Przeczytałem sporo postów tutaj i wyczytałem że może pomóc przeczyszczenie styków od immobilajzera (?).
    Proszę o nakierowanie co mogę sprawdzić, gdzie przeczyścić żeby to naprawić.
    Radio Blaupunkt.
    Aha przytrzymanie jakiegokolwiek przycisku do 10 sekund nie dało mi możliwości wprowadzenia kodu.
    Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam Sławek

0 3
  • #2 30 Wrz 2009 22:49
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

To radio komunikuje się z immo ! NATS ! Oprócz kodu sprawdza czy jest w swoim aucie .Wygląda na uszkodony wsad lub brak komunikacji radio - immo .

1
  • #3 01 Paź 2009 09:30
    Sl4w3kg
    Poziom 2  

OK a teraz niespodzianka, po około tygodniu, tj. wczoraj wsiadam po raz kolejny do auta tego samego dnia i staram się przekręcić kluczyk ale nie chciał się, musiałem delikatnie poruszać i znaleźć miejsce gdzie kluczyk bez trudu się przekręci. Czułem już wtedy że radio zadziała i tak też się stało (czułem ponieważ gdy nie działa to jest wyłączone po prostu, nie włącza się już przy przekręceniu stacyjki, ale wyłączenie polega tylko na wciśnięciu POWER nie żebym gdzieś kable odłączał).
    Dodam jeszcze, że auto ma 10 lat. Mam tylko jeden kluczyk, tak kupiłem i kluczyk jest dość zjechany przez te lata. Chodzi mi o część metalową, jest po prostu wytarta. Włączanie i wyłączanie alarmu i centralnego zamka działa "z kluczyka".

pozdrawiam Sławek

0
  • #4 03 Paź 2009 22:42
    ikar55
    Spec od car audio

Bardziej wygląda mi to na zużyte (wytarte, nadpalone) styki w stacyjce niż na zużyty kluczyk.

0
  Szukaj w 5mln produktów