Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tagi: monitory LCD, BenQ 30 września 2009 BenQ

HaPe 30 Wrz 2009 12:19 813 0
 • tagi: monitory LCD, BenQ 30 września 2009 BenQ

  Nowe modele stanowią wstęp do całej linii produktów LED jakie BenQ zamierza sukcesywnie wprowadzać na światowy i polski rynek.

  Nowe modele V2400 Eco oraz V2200 Eco wyposażono w podświetlenie oparte na technologii diodowej LED, korzystnej dla środowiska, a także zapewniającej wysoką jakość obrazu. Oba monitory oferują rozdzielczość rozdzielczość full HD (1920×1080.

  Dzięki technologii BenQ Senseye 3 Human Vision, obraz ma, według producenta, bogate kolory, jest czysty i ma głęboką czerń. Światło LED jest bardzo stabilne, daje więc użytkownikowi duży komfort przy długiej pracy. Co więcej, monitory z podświetlenie LED uruchamiają się bardzo krótko, w odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji LCD. Oba nowe modele serii V "Eco" zużywają o 30% mniej energii w czasie pracy.

  Panel LED serii "V" Eco potrzebuje o 30% mniej energii, niż tradycyjne wyświetlacze CCFL. Dodatkowo, nowe modele są lżejsze o ok. 14,6% oraz cieńsze o ok. 21,2% niż wyświetlacze CCFL o porównywalnej wielkości ekranu. Co więcej, znacznie ograniczono zużycie materiałów do pakowania (ok. 56%), co ma wpływ także na mniejsze zużycie paliwa w transporcie. Materiały do pakowania zastąpiono z tradycyjnych na ekologiczne: amortyzujące wypełnienie, wykonane jest teraz w 80% z papieru z odzysku (zastąpiło stosowany wcześniej Styrofoam. Kartony wykonane są teraz w 80% z papieru z odzysku. Nawet w zakresie druku na kartonach wprowadzono korzystne dla środowiska zmiany - o 70% zmniejszono zużycie tuszu, który jest w 100% ekologiczny - wykonany na bazie soi.

  Kolejną nowością jest drukowanie krótkiej instrukcji obsługi bezpośrednio na wewnętrznej stronie opakowania, zamiast na oddzielnym papierze. BenQ zrezygnował także ze stosowania trudnych w neutralizacji plastykowanych torebek na akcesoria. Co więcej, BenQ zrezygnował także z dołączania instrukcji na krążkach CD, które zastąpiły wcześniej wersje drukowane. Teraz pełna instrukcja dostępna jest tylko w sieci.

  Nowe model będą dostępne w Polsce na początku listopada w sugerowanej cenie detalicznej: BenQ V2400 Eco - 1089 zł (z VAT), a BenQ V2200 Eco - 899 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

  Źródło:Link