Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra g - trudne odpalanie

jamal 30 Wrz 2009 12:47 4520 15
  • #1 30 Wrz 2009 12:47
    jamal
    Poziom 10  

witam wszystkich forumowiczów
    z racji ze nie znalazłem pomocy na zadnym forum ani tez u mechanika postanowiłem zapukac na elektrode
    mam kłopot z odpalaniem mojej astry G 2002 Z16SE a konkretnie odpala cięzko za ...musze kilkanascie razy próbować i tak za 6-8 razem odpala , poza tym czesto jest tak ze w tarkcie tych prób odpalania auto załapuje i od razu gasnie , a gdy kręce dłuzej zapala gasnie zapala gasnie i tak ze trzy cztery razy az w końcu odpali , zauwazyłem tez ze jak mam takie problemy z odpalaniem to zapala sie check - juz nie pamietam kiedy mi ostatnio auto zapaliło w miare normalnie . podpinałem po komp (texa) nie wykazało nic prócz sonda lambda (druga ) za katalizatorem , podpinałem równiez pod tech oplowskiego i wynik ten sam , juz nie mam pomysłów gdzie szukac , mechanik wykluczył świece i kable bo na ciepłym silniku odpala choc ostatnio tez coraz trudniej nie chce wymieniac wszystkiego bo tylko na koszty sie naciagne wiec ......macie jakieś sugestie
    ja myslałem o czujniku powietrza dolotowego lub sinika ale tech tego nie znalazł , moze więc pompa za słabe cisnienie podaje lub cos z wtryskami , jeszzce ostatnio pojawił sie jeszcze jeden problem - przy ruszaniu np po odpaleniu auto strasznie dławi, dusi i nie ma siły oraz szarpie , problem troche ustepuje jak auto sie zagrzeje ,

0 15
  • #2 30 Wrz 2009 13:16
    carrot
    Moderator Samochody

Zacznij od pomiaru ciśnienia paliwa
    Odłącz wtyczkę czujnika położenia wału i zobacz jak zapala bez niego

0
  • #3 30 Wrz 2009 17:24
    KingKong
    Poziom 25  

Problemy z odpalaniem i kiepskie wolne obroty to częsta przyczyna niedomagania (zacinania się) zaworu recylkulacji spalin. Wyjmij go i przeczyść.

0
  • #4 30 Wrz 2009 17:49
    wojtekryba
    Poziom 32  

carrot napisał:

hm....wątpię żeby wtedy odpalił :-)

a może czujnik temp. ?

0
  • #5 30 Wrz 2009 23:34
    carrot
    Moderator Samochody

Odpali z czujnika wałka po chwili kręcenia

0
  • #6 01 Paź 2009 09:32
    jamal
    Poziom 10  

Cytat:
    Zacznij od pomiaru ciśnienia paliwa

myślałem o tym tym bardziej ze jest to wielopunkt i pompa powinna dawać większe ciśnienie (około 3,5bara) zasugeruje to mechanikowi z którym jestem umówiony na poniedziałek,poza tym jak próbowałem się dowiedzieć to w tym modelu pompa (podobno) nie dobija ciśnienia przed odpaleniem tylko załącza sie wraz ze startem rozrusznika
    Cytat:

co do tego czujnika to nie zmam sie ale gdyby coś z nim było nie tak to czy tech oplowski by to przeoczył? dwukrotnie podpinałem pod komputer i jak juz wspomniałem nie wykazało żadnych nieprawidłowosci z czujnikami
    Cytat:
    Problemy z odpalaniem i kiepskie wolne obroty to częsta przyczyna niedomagania (zacinania się) zaworu recylkulacji spalin. Wyjmij go i przeczyść.

o tym nie pomyślałem - tutaj KingKong ma dobra sugestie i musze do EGRa zajrzeć

0
  • #7 01 Paź 2009 10:06
    olel
    Poziom 17  

przyczyną może byś walnięty moduł zapłonowy

0
  • #8 01 Paź 2009 10:15
    majonez1990
    Poziom 13  

Za duszenie się auta przy ruszaniu na zimnym jest winna sonda Lambda, podaje większą dawke paliwa żeby nie przegrzać silnika jak sie silnik nagrzeje to ssanie sie wyłącza ale i tak masz za dużą dawke paliwa pewnie więcej ci pali i ma mniejszego kopa. A przed odpalaniem spróbuj patentu jakimś drewnianym kijem albo nawet kluczem, uderz mocniej w bak paliwa od spodu auta celuj w środek, druga osoba w tytm czasie niech odpala auto. Miałem przypadek że pompa paliwa sie zawieszała i też auta nie szło odpalić dopiero za którymś razem.

Moderowany przez Michu10:

Ciekawe rozwiązania i pomysł, ciekawe co ma sonda do pracy zimnego silnika, a oprócz drewka są bardziej cywilizowane sposoby

0
  • #9 01 Paź 2009 11:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 01 Paź 2009 19:03
    majonez1990
    Poziom 13  

Michu10 jeśli jest padnięta sonda lambda to ecu (mądre urządzenie) nie bierze pod uwagę sygnału z Lambdy i sam daje odpowiednią długość wtrysku z zaprogramowanych map. Jak silnik jest zimny to chodzi na ssaniu i wtedy paliwa jest jeszcze więcej, wtedy niema silnk mocy nie przepala tego paliwa i sie dławi. Wiem co mówię bo przechodziłem przez identyczny problem.
    P.S może i są bardziej cywilizowane sposoby ale podałem jeden domowy "patent" jak chcesz możesz uderzać nawet głowom kwestja pomysłu, wtedy wykluczysz albo stwierdzisz zawieszanie się pompy paliwa.
    Jeśli nie chcesz używać tych sposobów to nie zmuszam, pozdrawiam

0
  • #11 01 Paź 2009 19:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 01 Paź 2009 20:04
    majonez1990
    Poziom 13  

jamal napisał:

jeszzce ostatnio pojawił sie jeszcze jeden problem - przy ruszaniu np po odpaleniu auto strasznie dławi, dusi i nie ma siły oraz szarpie , problem troche ustepuje jak auto sie zagrzeje ,

Niewspomniałem że problemy z odpalaniem są przez sonde, chodziło mi o zdanie powyżej zacytowane.

Za odpalanie podejżewał bym zawieszającą się pompe paliwa, wspomnieny powyżej patent "kijem"

0
  • #13 01 Paź 2009 20:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 01 Paź 2009 20:23
    majonez1990
    Poziom 13  

To może kolega coś wniesie do tematu, wyjaśni wtedy będziemy brać nauki i nie kompromitować się. hhh

0
  • #15 01 Paź 2009 20:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 09 Sty 2010 17:10
    jamal
    Poziom 10  

problem rozwiazany -po pomiarze ciśnienia na listwie wtryskowej uzyskałem po odpaleniu max 2,5 bara wiec padło na pompke ale po wyciagnięcu jej okazało sie ze wąż był pękniety tuż przy pompce - po wymianie 3,8 bara i autko pali bez problemy

0
  Szukaj w 5mln produktów