Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie stałe na wyjściu końcówki mocy TDA7294

Unitra Tonsil 30 Wrz 2009 15:02 1230 1
  • #1 30 Wrz 2009 15:02
    Unitra Tonsil
    Poziom 9  

Witam, mam problem jak w temacie, złożyłem końcówkę wg schemat i na płytce od Nelika
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic221914.html
    Zasilam to trafem od wzmacniacz AT9100 - TS120/4
    Napięcie 2*35 V (na kondensatorach) wiec odpowiednie, a mimo to na wyjściu głośnikowym pojawia się napięcie stałe... Na początku było to aż 30V, aktualnie po przeprowadzeniu dodatkowych drutów na plusie i minusie zasilania na PCB jest 15V (nie wiem jaki ma to ze sobą związek).
    Od razu piszę, że radiator nie jest odizolowany od układy ale też nie jest podłączony do uziemienia więc nie ma to raczej wpływu, wszystkie ścieżki wydają się dobre - brak zwarć.

PS Chciałbym zauważyć, iż tematu o napięciu stałym na wyjściu przy tej końcówce jeszcze nie było i przejrzałem wszystkie tematy pod tym względem ;]

0 1
  • Semicon
  • #2 30 Wrz 2009 15:44
    prezeswal
    VIP Zasłużony dla elektroda

Unitra Tonsil napisał:
    Chciałbym zauważyć, iż tematu o napięciu stałym na wyjściu przy tej końcówce jeszcze nie było i przejrzałem wszystkie tematy pod tym względem ;]

Nie będę tego sprawdzał - tematów tych jest zbyt dużo :D
    Obawiam się jednak, że ewentualne porady będą typu: sprawdź układy scalone, sprawdź rezystory, kondensatory, sprawdź pozostałe elementy, sprawdź zimne "luty", przerwy, zwarcia, itd.
    W ten oto sposób temat przerodzi się w "telenowelę", a tego należy chyba unikać na tym forum.
    Dlatego wszystkie tego typu porady będę usuwał do kosza, a temat - zamknę.
    Pozdrawiam.

0