Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oryginalny centralny zamek w Matizie

tom79 16 Jun 2004 17:20 2346 6
Optex
 • #1
  tom79
  Level 11  
  W dzwiach od kierowcy brak jest typowego silownika, jest tylko mechaniczny przelacznik z przekaznikiem 0,7sek (i to pracuje jako pseldo sterownik). Pozostale dzwi sa wyposazone w silowniki (2p) slave.
  Czy wystraczy dokupic silownik (5p) master czy jeszcze jakis sterownik?
 • Optex
 • #2
  kompleks2
  Level 12  
  Potrzebujesz siłownika i sterownika. Na Wolumenie koszt sterownika z pilotami to koszt 70-80zł.
  Pozdrawiam :)
 • Optex
 • #4
  Mariusz2
  Level 13  
  Na pewno chce zrobić otwieranie na pilota i do tego potrzebny jest dodatkowy siłownik oraz urządzenie do sterowania siłownikami, może to być autoalarm.
  Ja mam to rozwiązane w ten sposób, że do orginalnego przełącznika w drzwiach kierowcy przykręcony jest dodatkowy siłownik (połączone są mechanicznie).
  W przypadku podmiany, czyli za przełącznik wstawiony siłownik potrzebny będzie dodatkowo jeszcze przekaźnik, który będzie załączał siłowniki, gdyż prawdopodobnie autoalarm (lub inny sterownik) nie "uciągnie" czterech siłowników.
 • #6
  wiesiekj
  Level 28  
  sigi wrote:
  Uciągnie cztery siłowniki. Dodatkowy siłownik podłączyć pod oryginalne.Alarmem trzeba się wpiąć w sterowanie.

  Nie wprowadzaj w błąd, nie ma sterowania CZ w Matizie, chyba, ze rozbierzesz moduł(siłownik) w drzwiach i wyprowadzisz na zewnatrz modułu.
 • #7
  teges

  Level 21  
  Musisz w dzwiach kierowcy domontować dodatkowy siłownik dwuprzewodowy i teraz jeżeli chcesz z pilota zamykać tylko dzwi to musisz dokupić moduł CZ z dwoma pilotami koszt ok. 100 zł. Z modułu sterujesz tym domontowanym siłownikiem przy pomocy pilota a siłownik zamykając dzwi kierowcy przerzuca przełącznik i zamykają się pozostałe drzwi. Natomiast jeżeli chcesz zainstalować auto alarm to musisz dopiąć przewody od CZ z auto alarmu do przewodów przełącznika z drzwi kierowcy tam jest podawana masa a zainstalowany dodatkowy siłownik z drzwi kierowcy dopiąć do przewodów siłownika z drzwi tylnych za kierowcą.