Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mitsubishi lancer 92' / pony / colt 1.5 - problem komputera

olfork 30 Wrz 2009 16:12 3078 2
  • #1 30 Wrz 2009 16:12
    olfork
    Poziom 23  

Trafił do mnie komputer sterujacy -ECU z mitsubishi lancer'a 92 rok z tego co ustaliłem taki sam jak w Hundai Pony oraz Mitsubishi Colt, silnik benzyna 1.5. Nie miałem jeszcze całego auta, a z przekazanych informacji wiem tylko, ze nie zapala.
    Komputer był juz niedawno naprawiany ( klasyczna wymiana elektrolitów).
    Obecnie te, które są, są sprawne, podstawowe elementy, które mogłem, sprawdzilem i niestety są dobre.
    Na forum znalazłem info ze może być to jeszcze uszkodzony procesor - MH6111 - wizualnie jednak wyglada dobrze. Czyjest moteoda to sprawdzić ? ( rozumiem ze jego wymiana nie wchodzi raczej w gre przy typowym sprzęcie)
    Jest jeszcze element oznaczony jako TA8050 - 8 nózkowiec, zastanawia mnie jeszcze czy on może być problemem. Czy ten element też można jakos sprawdzić ?

0 2
  • #2 30 Wrz 2009 16:25
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Lut 2010 08:09
    KrzyzakMitsu
    Poziom 11  

jesli na zlaczu diagnostycznym jest ciagle 5V zamiast mrugania bledami, to komputer kaput (dopoki procek nie jest wybrzuszony czy ewidentnie spalony, to jeszcze mozna probowac ECU reanimowac)
    moze nie odpalac z jeszcze jednej przyczyny - czujnik temperatury padl - jak jest zimno na dworzu, to ciezko odpalic (sam czujnik to termistor przy termostacie - ten na 2 styki)
    zaczalbym od sprawdzenia czy jest iskra (bo moze padla cewka - tez sie zdarza) i czy przekaznik glowny (jest obok ECU) robi pstryk przy przekreceniu kluczyka na ON

0