Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera Fritz Box fon WLAN 7050

30 Wrz 2009 17:36 14494 6
  • Poziom 10  
    Witam. W związku, że to chyba mój pierwszy temat na forum to proszę o wyrozumiałość.
    Mam w domu internet radiowy. Na dachu w puszce mam Access Point'a więc w domu mam kabelek rj-45. Po podłączeniu bezpośrednio do mojego PC i wpisaniu odpowiedniej konfiguracji takich jak adres IP, i reszty rzeczy jest ok. Mam jeszcze laptopa, lecz jeśli chcę mieć w im internet to kabek jak wspomniałem rj-45 muszę podłączyć do drugiego AP, który nadaje sygnał bezprzewodowo w domu. Tylko jeden komputer może go odbierać, bo w przeciwnym razie jest konflikt adresów IP. Mam router Fritz Box fon WLAN 7050. Słyszałem, że muszę go tak ustawić, by odbierał sygnał na podanym adresie IP, masce podsieci, bramce domyślnej itd. a nadawał na adresach automatycznych. Chciałem tak zrobić, by mój PC miał internet przez kabel a laptop przez Wi-Fi. Niestety firmware w routerze jest po niemiecku, nie wiem jak się zabrać za tą konfigurację. Może ktoś miał z tym do czynienia i doradzi mi krok po kroku? A może ktoś powie mi, skąd ściągnąć polski firmware? Widziałem, ktoś właśnie sprzedawał takiego Fritza z PL firmware.
  • Poziom 10  
    Niestety stronka nie działa. Nie działa również strona fritz.pl .
  • Poziom 10  
    Dzięki, już kiedyś miałem taki manual ale jakoś patrząc to w obrazkach schematycznych nie ma nic o tego typu konfiguracji a na dodatek angielskiego nie znam.
  • Poziom 10  
    Dzięki po raz kolejny. Niestety nie pokrywają się funkcje, wejdę w Zugangsdaten i nie mam tam tych funkcji jak wpisanie adresów.