Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba G500 - wyrwane gniazdo ładowania

30 Wrz 2009 18:05 3303 7
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie !

Nabyłem dziś telefon Toshiba G500. Problem jest taki, że ma on wyłamane, /wyrwane,wyjęte gniazdo ładowania. Na płytce widać, że 2,3 ścieżki są już wytarte . Widać to na zdjęciu. Postarałem się to uchwycić na zdjęciu.Pytanie moje jest takie : Czy da się z tym coś jeszcze zrobić ? Jakoś wlutować? Dodatkowo w gnieździe brakuje 1 pinu , z samego rogu. Ma byc 10 a jest 9.Urwany tak ze mysle ze da sie dolutować. Bo obawiam się, ze jak dam do zwykłego serwisu GSM to zrobią tak że może być gorzej.

Więc prosze, zerknijcie fachowym okiem na to i dajcie odpowiedź co o tym myślicie. Dziekuje

Na tym zdjęciu przyłożone jest gniazdo ładowania-tak pewnie ma tam siedziec

A może ktoś z okolic Krakowa podejmie się tego ?
  • Poziom 39  
    Gniazdo jak masz uszkodzone to nie naprawisz - poszukaj nowego lub używanego ale dobrego.
    Ze zdjęcia wynika że masz wszystkie ścieżki idące do pinów gniazda , więc nie ma problemu z przylutowaniem ich.
    Boczne "wąsy" trzymające gniazdo na płycie masz wyrwane , ale można jeszcze zalać je lutem , zeskrobując dookoła warstwę farby i zabielając je cyną.
    Trochę wprawy jest przy tym potrzebne i można to naprawić :).
  • Poziom 13  
    tutaj usb ma 10 pinow (bo wtyczka to mini usb) a ogolnie to usb ma 5 pinow a dokupienie takiego gniazda jest baardzo ciezkie :)
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z G900 po 2 latach użytkowania wyrobiło i ostatnio w ogóle się obluzowało gniazdo miniu usb 10 pinów.

Zastanawiam się czy jest sens naprawiać gniazdo czy może trzeba wlutować inne gniazdo tak aby było tylko ładowanie. Może wystarczy się wpiąć w przy baterii. Rozwiązało by to problemy z drogimi ładowarkami itp.
    Od czego można by takie gniazdo dopasować i w jakie piny należy się wlutować żeby ładować telefon
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    takie gniazdo jest dostępne i można je swobodnie kupić. Wystarczy wpisać w alledrogo "złącze spv" i masz za 30zł.

Pozdrawiam!
    s-serwis
  • Poziom 10  
    Rozebrałem swój telefon G900 i niestety gniazdo wypadło. Wąsy wyrwane jakby ze ścieżkami. Da się coś tak mikroskopijnego lutować?

• Poziom 17  
    Tak da się. Lutowałem już coś takiego kiedyś. Jeśli nie czujesz się na siłach daj komuś kto się tego podejmie. U mnie w firmie za takie coś trzeba ~100zł zapłacić. Nie wiem jak wyglądają ceny w Trójmieście.
  • Spec od GSM
    Możesz wstawić zwykłe usb ogólnie dostępne. Robiłem tak w innym telefonie, nawet rozstaw pinów pasuje (co drugi). Komunikacja i ładowanie będzie działać.