Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dogrzewacz-ogrzewanie Eberspacher Sprinter 2000r

mercedesik 30 Sep 2009 19:57 6040 15
    mercedesik
    Level 26  
    Witam pytanie mam co do dogrzewacza w sprinterze- jak przerobic aby grzało na postoju,czy sterownik jest w srodku czy gdzieś w aucie.
    Auto jest busem na 20 osób i trzeba grzac w zimie dwiema nagrzewnicami.
    Proszę o jakieś propozycje.
    Dzięki
    Rolandos
    Level 19  
    Eberspacher jest niezależnym dogrzewczem także powinien działać bez problemu na postoju. A jego elektronika jest bezpośrednio na urządzeniu.
    mercedesik
    Level 26  
    W aucie jest tylko jeden przycisk do tego dogrzewacza po wciśnięciu przy załączonym zapłonie zapala sie dioda i nic nie dzieje . I tu pytanie czy może jest za ciepło i się nie włącza np. tak jak w vw
    Rolandos
    Level 19  
    Eberspacher ma zazwyczaj potencjometr do ustawiania temperatury ogrzewania, dlatego zaskoczyłeś mnie tym przyciskiem. Czujnik temp. posiada ale jest to tylko czujnik przegrzania wew. samego urządzenia. Jeśli jest to dogrzewacz dorzucony fabrycznie to wyślij mi VIN:WDB............
    mercedesik
    Level 26  
    To jest fabrycznie zamontowany dogrzewacz-ogrzewanie nie ma regulacji
    nie mam możliwości odczytania typu.
    Jest tylko przycisk który działa po zapłonie.
    Vin Jak spisze to wstawie
    slawek-prestig
    Level 10  
    Proponuje kupic ogrzewanie eberspacher 12V lub 24V

Ceny są przystępne:)

Sam aktualnie mam do sprzedania jedno na 12V
    Oraz 5 ogrzewan na 24V od 1050zł do 1400zł w zaleznosci od wieku:)
    mercedesik
    Level 26  
    Dzieki ale nie interesuje mnie zakup dodatkowego
    Jest to wodne i to chciałbym uruchomić
    beagie
    Level 1  
    Mam podobny problem z dogrzewaczem tzn:
    po odpaleniu silnika naciskam przełącznik , zaświeca się czerwona lampka inic poza tym.
    mateusz3109
    Level 10  
    Mam sprintera cdi 2000 w ktorym jest eberspacher i pompa wody od tego ogrzewacza chodzi jak tylko odpalę auto, gdy ogrzewanie jest wyłączone. I to do tego tak głośno pracuje ze słychać ją wewnątrz auta. To normalne ?
    tolder126
    Level 10  
    w sprinterz masz dogrzewacz model zapewne d5wz i jest to dogrzewacz nie ogrzewanie postojowe załączy się ono jak temperatura na dworze będzie niższa niż -5 stopni , przerobić to można na ogrzewanie postojowe tylko trzeba trochę pokombinować , bez wymiany pieca na tym piecu co masz . Kolega wyżej pisał że masz pokrętło , to powiem tak pokrętła są ale w suchym ogrzewaniu postojowym zazwyczaj dlatego u kolegi nie ma .
    mateusz3109
    Level 10  
    Ale właśnie ktoś przerobił ten dogrzewacz na ogrzewanie ponieważ mam pompke obiegową oraz panel sterowania na którym mogę ustawiać czas załanczania ogrzewania. Tylko moje pytanie brzmi dlaczego pompka obiegu wody pracuje nawet przy wyłączonym ogrzewaniu gdy tylko odpalę auto? Ona powinna raczej pracować tylko gdy włączone będzie ogrzewanie postojowe?
    tolder126
    Level 10  
    Możliwe że nikt ci nie przerabiał z dogrzewacza , bo możesz mieć wsadzone ogrzewanie postojowe z funkcją dogrzewacza dlatego masz sterownik w kabinie. pompka pracuje po zapłonie bo tak ma być chyba że masz zastosowany czwórnik który omija ogrzewanie postojowe (piec) jak jest wyłączone wtedy pompka włącza się tylko jak piec się uruchamia > Najlepiej podaj model pieca który masz zamontowany to powiem ci czy to przeróbka dogrzewacza czy też nie .
    mateusz3109
    Level 10  
    W weekend spróbuję się dostać do tego pieca i zobaczyć jaki to model ale wszystko wygląda jak fabryka tylko dziwi mnie ta pompa wody dlaczego cały czas chodzi po przekręceniu zapłonu nawet z wyłączonym ogrzewanie postojowym? A ostatnio też jak ustawiam żeby z rana się włączyło to włącza się ale nie grzeje nawet jeśli ręcznie z rana włączę to nie grzeje , a jak jest ciepły silnik i włączę to grzeje normalnie . Co to za przyczyna może być?
    tolder126
    Level 10  
    piszesz że się włącza , słychać że odpala ?? z tłumika leci ciepłe powietrze ?? jak silnik ciepły piszesz to grzeje bo woda jest ciepła w silniku i grzeje .
    mateusz3109
    Level 10  
    Jak mam poniżej polowy zbiornika paliwa to wtedy mi nie grzeje, jedynie co mnie męczy to ta pompka obiegu wody że po przekręceniu zapłonu już pracuje, model mojego ogrzewania to. D5W S. ,proszę o jakieś sugestie, może źle jest podłączone sterowanie pompki? Do czego poziom być podpięte?

Dodano po 1 [minuty]:

Jak mam poniżej polowy zbiornika paliwa to wtedy mi nie grzeje, jedynie co mnie męczy to ta pompka obiegu wody że po przekręceniu zapłonu już pracuje, model mojego ogrzewania to. D5W S. ,proszę o jakieś sugestie, może źle jest podłączone sterowanie pompki? Do czego poziom być podpięte?
    mateusz3109
    Level 10  
    Wypowie się ktoś obeznany? Bo nie wierzę że nie ma nikogo takiego