Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran jak zablokować wał VW TOURAN 2.0TDI AZV 136HP

turek azv 30 Sep 2009 20:31 5350 7
    turek azv
    Level 11  
    Witam mam pytanie odnośnie silnika azv zabrałem się dzisiaj za wymianę kompletnego rozrządu,nie wiem w jakiej pozycji zablokować wał korbowy???są 2 możliwości Na godzinę 12" lub 13" proszę o pomoc(od czego zalezy to ustawienie????):D:D
  • Helpful post
    romanhoks
    Level 16  
    Są dwie blokady wału korbowego jedna pokazuje na 12godz a druga nie na13 jest to około dwóch zembów na blokadzie. Nie kombinuj bez blokad wałka rozrządu i wału korbowego bo nie będzie chodził jak należy.Inny odgłos pracy i zapali ci się kontrolka na pulpicie .No i powtórka z rozrywki.
    AUTO-MAR
    Level 20  
    Nie rozumiem jak to są dwie możliwości na dole jest blokada na koło zębate na górze kołki koła lużne do naciągu i finito możliwości są dwie ale tylko takie czy wam się uda czy nie :)
  • Helpful post
    romanhoks
    Level 16  
    Auto Mar otwórz Auto Data i sie dowiesz że są dwie różne blokady do wału korbowego z wyglądu te same ale mają inny punkt no i wałek rozrządu ja wkładam wiertło chyba 6mm i popuszczam 3 śruby ósemki na wałku rozrządu a potem pasek i rolki.Pamientaj że ten silnik jest na pompowtryskach.Jak żle ustawisz zapali sie kontrolka na pulpicie od elektroniki i sie zdziwisz.Zabierz sie az fiata brawa 2.0l 5 cylindrów a opadną ci ręce.Albo alfa romeo 2.5l v 6.:D:D:D:D VW to zabawa.
    AUTO-MAR
    Level 20  
    Blokadę dobiera się do kodu silnika kto jest innego zdania to piekarz
    turek azv
    Level 11  
    Blokadę dobeiera sie do kodu silnika ok wszystko pięknie:) tylko jaka będzie w azv???????oto jest pytanie:)?????

Dodano po 1 [minuty]:

Instrukcja z auto daty niestety nie ma okreslonego rodzaju do danego kodu silnika:)))
    trans-serwis
    Level 39  
    Nr. blokady to T10050 i podaje go AUTODATA.
    AUTO-MAR
    Level 20  
    Oczywiście że tak w autodacie jest wszystko na ten temat tylko trzeba umieć ją czytać