Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo T61p i ThinkVantage - jak przetestować podzespoły?

01 Oct 2009 00:02 5239 2
  • Level 9  
    Witam,
    kupiłem używany notebook Lenovo T61p i chciałbym go przetestować czy też wszystkie podzespoły działają prawidłowo. Słyszałem, że za pomocą platformy thinkvantage można przeprowadzić test trwający ok 30 minut, który sprawdza działanie poszczególnych podzespołów. Szkopuł w tym, że niczego takiego nie znalazłem. Czy to znaczy, że źle szukałem czy coś takiego nie istnieje? Do podobnych funkcji mogę zaliczyć ,,Show system information" ale nie przeprowadza to żadnego testu tylko pokazuje inf. o notebooku. Ktoś ma jakiś pomysł?
    pytanie 2:
    Wchodząc w zakładkę ,,show system information" pojawia się okno gdzie jest m.in numer seryjny, model... jest też przycisk Warranty&Parts. Klikając na niego po czasie pojawia się okno z komunikatem mówiącym że wystąpił błąd w połączeniu z bazą danych w internecie. Sprawdź czy połączenie z internetem jest aktywne. Połączenie z internetem w tym czasie jest. Dodam, że notebook nie posiada gwarancji i jak narazie nie wiem ile ma miesięcy bo nie wiem czy da się to sprawdzić i jak to zrobić. W stanie wizualnym jest super. Czy problem ten może wynikać z chęci ukrycia czegoś przez sprzedającego?
    Z góry dziękuje za odp.
    Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Koło przycisku POWER powinien się znajdować niebieski przycisk ThinkVantage.
    Przy uruchomieniu laptopa naciskasz ten przycisk i uruchamiasz programik z którego można przeinstalować system (jeśli nie została skacowana partycja recovery).
    Jest tam też możliwość przetestowania wszystkich elementów laptopa.