Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ciepłomierz CF Sensor V - poszukuję instrukcji obsługi

01 Paź 2009 07:58 2334 8
  • Poziom 13  
    Witam.
    Poszukuję instrukcji obsługi do ciepłomierza CF Sensor V.
    Potrzebne mi informacje jak można zresetować odczyty., zaprogramować stany.

Zamontowałem u siebie takie ciepłomierze z odzysku celem rozliczania się z najemcami lokalu który wynajmuję, lecz nie posiadam do nich instrukcji.
    Będę wdzięczny za jakieś linki lub manuale, najchętniej po polsku, ale nie koniecznie.
    poniżej fotka takiego ciepłomierza (w wersji CF Sensor H)
    ciepłomierz CF Sensor V - poszukuję instrukcji obsługi
  • Poziom 14  
    Na poziomie klienta nie resetuje się wskazań musiłabyś mieć jakieś podłączenie do licznika i oprogramowanie. Doczego ci to?
    Nie lepiej jest spisać stan, zamontować i liczyć dalej?
    Poza tym do rozliczeń ciepła musi być ciepłomierz legalizowany ( legalizacja co 5 lat), cechy legalizacyjne powinny być na liczniku tj. np. rok, w innym razie można zaskarżyć odczyt i nie płacić za cieplo ustawa "Prawo Energetyczne"

Każdy ciepłomierz standardowo wskazuje:
    Ilość zużytej energi wyrażonej w GJ, KWh
    Czas pracy
    Ilość przepłyniętego czynnika, m3
    Temperaturę zasilania i powrotu, 'C
    Przepływ m3/h
    Czasami moc chwilową i szczytową oraz datę wystąpienia poza tym żadnej filozofii tam nie ma.

PS. " Każdy ciepłomierz z wiekiem zlicza coraz mniej nieważne czy skrzydełkowy czy ultradźwiękowy".
  • Poziom 13  
    To do takich rozliczeń nie "aptekarskich" - chcą mieć w biurze 27* to niech mają ale niech wiedzą że za miesiąc przeleciało im X kWh na moim ciepłomierzu Y kWh a na głównym na magistrali X+Y to już jest jakiś sposób podziału kosztów na podstawie zużytej energii. Niech zapłacą za swoje X kWh.
    Poza tym kupiłem je w cenie wodomierzy, więc to chyba lepiej mieć jakąkolwiek sensowną podstawę rozliczeń niż na oko.
    Najemca raczej nie protestuje.
    Czasem jest jakaś zworka , jakaś procedura na klawiszach- tego szukam.
    Jakiś manual też by się przydał.
    Na razie jadę na sumie odczytów jakie są w pamięci, ale ładniej by wyglądało od zera w nowym sezonie grzewczym.
    Może jakiś schemat kabelka mbus, skąd zassać program?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety nie ma możliwości resetu z poziomu klienta.Ale spróbuj może u producenta. Jak im wytłumaczysz w czym rzecz, to może podpowiedzą.
  • Poziom 13  
    Z prawej strony pod zaślepką jest microswitch, może ktoś wie do czego?
    Do resetu nie, to już wiem.
    Ale po naciśnięciu da się programować jakieś wartości, niestety na displayu są bez jednostek więc nie wiem w czym mieszam. Niestety po przejściu wszystkich poziomów nastaw, bez znaczenia czy dokonałem w nich edycji czy nie odczyty pozostają bez mian.
    Może ktoś wie o co come on?

• Moderator na urlopie...
    Grześ4 napisał:
    ... do rozliczeń ciepła musi być ciepłomierz legalizowany ( legalizacja co 5 lat), " Każdy ciepłomierz z wiekiem zlicza coraz mniej nieważne czy skrzydełkowy czy ultradźwiękowy".

Daj do legalizacji i po temacie. Sam nie zrobisz "come on"
  • Poziom 13  
    Podobne rady słyszałem gdy chciałem włożyć silnik M50 24V do mojego BMW zamiast silnika M20 12V.
    Mówiono mi w ASO i inni mechanicy że nie da się skompilować sterownika silnika M50 z instalacją pod M20.
    Zajęło kmi to tydzień w tym 3dni montaż mechaniczny, 2 dni szukanie schematów do elektryki 1 dzień spłodzenie stosownej przejściówki, i wszystko jeździ już 2 lata i przechodzi przeglądy bez zastrzeżeń, itp, itp.
    Więc wierzę w żeczy niemożliwe.

• Moderator na urlopie...
    Nikt Ci nie zamyka drogi. Potrzeba matką wynalazców.
    Powodzenia
    Jednak nie możesz brać kasy za wskazania pomiaru bez ważnej legalizacji = SĄD
  • Poziom 13  
    Ta kwestia jest w swerze mojej umowy z najemcą i jego świadomej akceptacji.
    Ja tylko szukam bardziej szczegółowych informacji na temat między innymi switcha pod zaślepką z prawej strony.
    Nie udało mi się wygooglać ani wyyahoować nic konstruktywnego więc miałem nadzieję że może ktoś kto między 8:00 a 16:00 pracuje przy legalizacji uchyli mi po 16:00 rąbka tajemnicy ( podobnie jak z simlockiem w komórce, wszysczy wiedzą że da się go zdjąć, nie wszyscy wiedzą jak, nie wszyscy twierdzą że to legalne, a niektórym to nie przeszkadza dopuki operator dostaje kasę za rozmowy)