Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie dogrzewa wody w c.o TERMET MINIMAX

slucik77 01 Oct 2009 08:16 3114 5
    slucik77
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z piecykiem gazowym TERMET - MINIMAX
    Dokładnie z nastawieniem temp. wody w c.o.
    Potencjometr od nastawu temp działa w przedziale od 25 do 40 stopni, a przed usterką działał od 40 do 90 stopni (takie były wskazania wyświetlacza).Teraz woda nagrzewa sie w przeciągu kilkunastu s. do temp 44 stopnie potem wyskakuje komunikat L3 zaczyna działać pompa przez około 2 min i tak w kółko....
  • Helpful post
    zetfa
    Level 20  
    Uszkodzony czujnik temperatury,lub sam moduł.Woda nie osiągnie 44°C w kilka sekund,no chyba że byłaby zatkana wężownica, lecz tu wygląda na problem z czujnikiem.Pozdrawiam.
    slucik77
    Level 10  
    Niestety po wymianie czujnika temp. sytuacja się nie zmieniła. Troszkę poeksperymentowałem i co zauważyłem.... ustawiłem pokrętło w połowie zakresu temp. na wyświetlaczu 30 włączyłem w szereg z czujnikiem rezystor 2,2k oma wyświetlacz wskazał wartość 20 no i piecyk grzał troszkę dłużej. czy winny może być potencjometr.. bo naprawdę nie wiem.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Poproś SERWIS, lub dokładnie poczytaj (ze zrozumieniem) instrukcję.
    Przestawiłeś zakresy temperatur i musisz to odwrócić. Wymiana czujników nic nie daje.
    zetfa
    Level 20  
    Najwyraźniej to potencjometr nastawczy.Może byc tylko zabrudzony,lub wytarta ścieżka.Najlepiej wymienić na nowy.Pozdrawiam.
    krisi3
    Level 20  
    Wezwij Serwis!!! przyczyn może być wiele.