Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

medion 1570i zielony pas pośrodku ekranu

16 Cze 2004 20:11 1149 6
  • Poziom 14  
    Witam.Mam monitor MEDION 1570i zepsuł się :-) Efektem jest to,że pojawił się zielony pas pośrodku ekranu,poprzeczny.Napięcie na G2 -40 Co zrobić,gdzie szukać przyczyny?Monitor stracił kolor zielony.
  • Poziom 43  
    No jeżeli pas zielony to zielonego chyba a nawet napewno nie stracił. Usterka w odchylaniu pionowym.
    G2=-40V to trochę dziwne dlaczego wogóle jeszcze świeci. Pójdź po ścieżce od G2 w stronę trafopowielacza. Po drodze jeżeli jest rezystor to może być on jeżeli nie ma rezystora to zmierz G2 na kablu z trafopowielacza po odłączeniu go od płytki kineskopu. Napisz o efektach.
  • Poziom 14  
    po odłączeniu g2 napięcie na nim jest ponad 1000V bo mój miernik już go nie mierzy.Gdy znów podłączyłem,mam 40V, ale uważam,że nie tu tkwi przyczyna.Myśle,że chodzi tu głównie o brak odchylania pionowego wiązki z kolorem zielonym,bo w tle widać cały obraz (bez zielonego) a w poziomie jest gruby zielony pas.Mam pytanko: czy odpowiedzialne są za odchylanie pionowe elementy na płycie głównej monitora,czy na płytce wpiętej do kineskopu?bo na tej mniejszej płytce jest scalak,który był już przez kogoś wymieniany i może to on zawiódł ponownie.jest to:LM1279N kolejnym elementem,który był wcześniej wymieniony jest:TDA4866 na płycie głównej.Prosze o jakąś podpowiedź.
  • Spec od monitorów
    Nie wiem czy to istotne ale wszystkie 3 składowe koloru są odchylane razem. Nie ma możliwości aby jeden kolor nie był odchylany. Uszkodzenia szukaj na płytce PK czyli tam gdzie masz ten wymieniany LM1279. Szukaj nieprawidłowych lutów lub zwarć. Dodatkowo sprawdź wzmacniacz końcowy wizji - jakiś LM24xx.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Problem jak napisał Connor MacLeod jest na PK przy wzmacniaczach wizji.
    Układ LM1279 to 110 MHz RGB Video Amplifier System with OSD, więc problem pewnie jest tutaj (on sam, albo elementy, np elektrolity przy nim). Nota katalogowa jest tutaj: http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/search....yscy--&ile=50&start=0&szukaj.x=28&szukaj.y=10 . Jeśli padł to trzeba się zastanowić dlaczego (za wysokie napięcia).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    naprawiłem,chyba był zimny lut,ale do teraz nie wiem gdzie (napewno oboik scalaka, o którym pisaliśmylm... ) dziekuje i pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam ponownie Problem powrócił.Wymieniłem elektrolity wokół lm...... i nic.Macie jakieś pomysły???